Посол України Олексій Макеєв закликав Захід надати Україні більше підтримки для захисту від російської агресії, зокрема передати винищувачі та боєприпаси великої дальності, які є дуже важливими для української перемоги. Про це він заявив в інтерв’ю виданню Berliner Zeitung.
«Підтримка Заходу необхідна для нашого виживання. Але того, що ми маємо, мало: у нас є лише дві системи Iris-T та пара PATRIOT», – сказав Макеєв.
За його словами, хоча столиця захищена добре, але систем ППО не вистачає на всю Україну, тому люди не почуваються в безпеці в інших містах: потрібно більше зенітних систем, бронетехніки та танків.
Макеєв розкритикував вагання деяких країн щодо засудження дій Росії, не називаючи при цьому конкретних націй.
«На жаль, з 2014 року уряди різних країн дуже неохоче реагували на те, що Росія вкрала величезну частину нашої території – Крим і Донбас. Ці вагання щодня коштують життів», — наголосив дипломат.
Напередодні саміту НАТО 11-12 липня у столиці Литви Вільнюсі Макеєв закликав надати Україні чіткий шлях до членства в Альянсі.
«Немає кращої гарантії безпеки для України, ніж членство в НАТО Київ очікує таких самих гарантій безпеки, як ті, що отримали Фінляндія та Швеція до вступу. Україна вже захищає східний фланг НАТО і готова захищати весь Альянс», — пояснив посол.
Він додав, що для нього є дуже важливим донести до німців, що перемога України у війні є також в інтересах Німеччини.
«Тоді ви також почуватиметеся безпечно в Німеччині. Мало хто знає, що ракети, які влучають в нас, можуть долетіти аж до Лісабона. Наразі саме українці виконують кейс альянсу НАТО, стаття 5. Україна — єдина нація, яка бореться з Росією, ми вже актив НАТО», — додав Макеєв.
Він також прокоментував інформацію про причетність України до підриву газопроводів Nord Stream.
«Доказів причетності українців немає. Це все далеке від реальності», — заявив він, наголосивши, що це дуже схоже на російську пропаганду.
Як повідомлялось, The Washington Post повідомляло, що за три місяці до вибухів у вересні 2022 року уряд США дізнався про план українських військових від європейської розвідки. Дослідження ЗМІ NDR, WDR та "Süddeutsche Zeitung" нещодавно дійшли висновку, що наразі існують кілька зачіпок щодо ролі у цьому інциденті України.
Інтерв'ю Олексія Макеєва редактору відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяні Силіній читайте за посиланням.