Загроза з боку Китаю: Японія надасть Малайзії підтримку у сфері безпеки

Поділитися
Загроза з боку Китаю: Японія надасть Малайзії підтримку у сфері безпеки © EPA/ FRANCK ROBICHON
Країни підписали відповідну угоду. 

Японія та Малайзія підписали в суботу, 16 грудня, угоду про надання допомоги у сфері безпеки, включаючи грант на 400 мільйонів єн (2,8 мільйона доларів США) для посилення морської безпеки Малайзії, оскільки країни прагнуть протистояти зростанню впливу Китаю. Про це повідомляє Reuters.

Японія надасть обладнання, таке як рятувальні човни і припаси, в межах офіційної угоди про допомогу у сфері безпеки, підписаної міністрами закордонних справ двох країн в кулуарах саміту в Токіо, присвяченого 50-річчю встановлення зв'язків між Японією та Асоціацією країн Південно-Східної Азії (АСЕАН). 

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда привітав підвищення рівня японсько-малайзійських відносин до "всеосяжного стратегічного партнерства", йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Японії.

Окрім Малайзії, члени АСЕАН - Філіппіни, В'єтнам, Індонезія та Бруней претендують на частини Південно-Китайського моря, тоді як Китай заявляє про контроль над майже всією водною артерією, яка є важливим торговельним каналом. 

Минулого тижня Китай і Японія звинуватили один одного в морському вторгненні після конфронтації між береговими охоронами країн у водах навколо спірних островів.

Допомога Малайзії слідує за аналогічними угодами Японії з Філіппінами і Бангладеш цього року, а також є частиною оголошеного в квітні плану надання фінансової допомоги країнам, що розвиваються, для зміцнення їхньої оборони.

На триденному саміті, що триватиме до неділі, 17 грудня, Японія пропонує членам АСЕАН підтримку, щоб підвищити їхній авторитет як міжнародних гравців і допомогти налагодити відносини з іншими країнами, в тому числі з Китаєм, заявив представник японського Міністерства закордонних справ.

Очікується, що Кішіда зустрінеться окремо з лідерами всіх країн-членів АСЕАН, до якої також входять Камбоджа, Сінгапур, Таїланд, Лаос і Східний Тимор.

Раніше повідомлялося, що Японія фундаментально змінила свою Стратегію національної безпеки. Які три головні загрози для країни бачить Токіо та про що ще йдеться в оновлених головних документах країни у сфері безпеки та оборони, читайте у статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі