Загроза тероризму в Афганістані буде наростати після виведення звідти військ іноземної коаліції, заявив в парламенті Великобританії міністр оборони країни Бен Уоллес, повідомило видання The Times.
Він зазначив, що рішення США про виведення своїх військ поставило Великобританію та інших союзників по НАТО в "дуже скрутне становище" для продовження афганської місії.
"Ми поставлені в положення, коли теж знаходимося на цьому шляху виведення, зі збереженням усіх ризиків, які можуть виникнути в майбутньому, в найближчі десять-двадцять років", - сказав міністр парламентаріям.
Він одночасно зазначив, що Великобританія продовжить працювати з афганським урядом і "зосередиться на погрози, які виходять з Афганістану, і які можуть рости в напрямку Великобританії та її союзників".
Заступник міністра оборони Джеймс Хіппі при слуханнях в парламенті не виключив, що в разі необхідності британські військові зможуть використовувати базуються на Кіпрі літаки для нанесення ударів по терористах в Афганістані. Така модель втручання ззовні зараз використовується при польотах над Сирією та Іраком.
Напередодні газета The Telegraph з посиланнями на свої джерела повідомила, що Великобританія має намір зберегти незначний військовий контингент в Афганістані після виведення іноземних військ з країни. Видання відзначило, що завданням британських військових в Афганістані буде навчання афганських колег і перебування в рядах афганської армії в якості радників, а також охорона посольства в Кабулі.
На тлі наступу талібів по всьому Афганістану газета цитує одного з джерел: "Таліби контролюють сільську місцевість і просто чекають, коли коаліція піде. Вони при кожній нагоді абсолютно ясно дають зрозуміти, що уклали мир з коаліцією, а не з афганським урядом. Країна вибухне".
Разом з тим, таліби попередили, що збереження частини іноземного військового контингенту стане порушенням досягнутого з Вашингтоном в Досі угоди про виведення військ. Відповідно до угоди таліби взяли на себе зобов'язання припинити напади на іноземні війська до їх повного виведення з Афганістану. Шахін зазначив, що іноземні посольства не потребуватимуть збройного захисту.
"Ми виступаємо проти іноземних збройних сил, а не проти діяльності дипломатів, робочих і неурядових організацій та посольств. Це те, чого потребує наш народ. Ми не будемо представляти для них ніякої загрози", - підкреслив він.
14 квітня президент США Джо Байден заявив про необхідність «покласти край найтривалішою війні Америки» беззаперечним виведенням військ з Афганістану.
Американський військовий контингент повинен вийти з країни до 11 вересня 2021 року - символічної дати атаки терористів «Аль-Каїди» на вежі Всесвітнього торгового центру. Теракт став найбільшим в історії, за офіційними даними, загинули 2996 чоловік, понад шість тисяч постраждали.