США, Великобританія, Франція і ООН обговорюють можливість відправки в Бурунді міжнародного миротворчого контингенту, якщо в цій африканській країні криза переросте в етнічний конфлікт, передає з посиланням на дипломатичні джерела агентство Reuters.
Не менш 240 людей загинули в Бурунді і ще десятки тисяч втекли на території сусідніх країн після того, як президент країни П'єр Нкурунзіза в квітні вирішив залишитися на третій термін.
Відправлення миротворчого контингенту ООН вимагає схвалення 15 членами Ради Безпеки згідно главі 7 Статуту ООН.
Повідомляється, що альтернативним варіантом може бути відправка в Бурунді військового контингенту Східноафриканських сил підтримки (East African Standby Force).
Протести в Бурунді почалися після рішення президента Нкурунзізи взяти владу в третій раз поспіль, що суперечить конституції країни і викликало невдоволення громадян. При цьому представники президента назвали переворот "жартом".
Бурунді - невелика республіка на березі одного з Великих Африканських озер, Танганьїки. Країна з населенням близько 9 мільйонів чоловік - одна з найбідніших а Африці і в світі. Половину експортних доходів Бурунді дає кава, ще близько 10% - чай, хоча в обох сегментах країна займає лише крихітну частку світового ринку.