При цьому вони натякатимуть, що є й "погані копи". Цю роль європейці відвели президенту США Бараку Обамі, "пістолетом на столі" якого стала можливість передачі оборонного озброєння українські армії.
Про це на сторінках німецької газети Frankfurter Allgemeine пише оглядач Бертольд Колер. Він зауважує, що в цей же час Меркель не наївний ангел миру, Обама не розпалювач воєн, а радикальний сенатор Джон Маккейн не зариває очі на міжнародні відносини попри гучні заяви.
Президент Росії Володимир Путін теж не дурень і знає, що ЄС і США не хочуть ескалації війни в Україні більше, ніж він сам. До цього часу йому вдавалося майже безкарно йти в наступ в Донбасі. Все це не сприяє переговорам з ним.
В цей же час, на Заході шукають причини, щоб не озброювати Україну, яка стала жертвою російської агресії і ревізіонізму. Дипломати і західні лідери нагадують про ядерний арсенал Росії і запевняють, що Кремль стане ще агресивнішим, якщо українські солдати будуть добре озброєні. Меркель та інші лідери ЄС закликають використовувати лише економічні санкції. Автор пише, що Євросоюз безумовно економічно сильніший і впливовіший, ніж Росія.
Але Кремль не змінить свою поведінку дуже швидко, навіть якщо лишиться без грошей. Отож доки європейці закликають до переговорів, а Обама вагається щодо передачі озброєння Україні, терористи Путіна йдуть в наступ в Донбасі, завойовуючи нові квадратні кілометри території.
"Якщо Захід буде й далі притримуватися своєї ідеї про "неможливість вирішення конфлікту військовим шляхом", Кремль чи його бойовики можуть дійти до Києва", - пише Колер.
Оглядач вважає, що перед ЄС і США сьогодні стоїть питання не лише про допомогу жертві агресії Україні, чия територіальна цілісність була гарантована Заходом, а й про збереження системи безпеки в Європі.
На думку оглядача Захід може приборкати агресивного Путіна лише змусивши його боятися, як це було в часи Холодної війни.
"Наприклад, чи наважився б Путін на окупацію Криму, якби знав, що в України є ядерна зброя?" - йдеться в статті.
На думку Колера, війна в Україні виставила НАТО і Захід слабкими. Тому їм потрібно змінити свою стратегію у відносинах з Росією. Москва повинна розуміти, що порушення кордонів з боку Росії обов'язково матиме військову відповідь.
"Звісно, на Заході ніхто не хоче відкрито говорити про такі сценарії, оскільки це суперечить загальноприйнятій логіці про деескалацію. Росіяни ж в такій ситуації вагаються менше. Однак в заявах європейських лідерів вказує на те, що вони теж готуються до тривалого "льодовикового періоду" у відносинах з Росією, який буде схожий на Холодну війну. Про це свідчить хоча б порівняння конфлікту України з поділом Німеччини, яке зробила Ангела Меркель в Мюнхені", - йдеться в статті.
В цей же час, оглядач Леонід Бершидський на сторінках Bloomberg писав, що Мінські переговори можуть спрацювати і "заморозити" війну в Донбасі. Оскільки конфлікт став зайвим клопотом для Путіна на фоні глибокої економічної кризи в Росії. Президент України Петро Порошенко сьогодні назвав переговори в Мінську "критичною датою" в історії України.