Але об'єднаний фронт Заходу виявився не стійким. Президент США Дональд Трамп навіть не згадав про Сергія Скрипаля, коли зателефонував російському президенту, щоб привітати його з "перемогою на виборах". Того ж дня Євросоюз заявив, що не буде запроваджувати нові санкції проти Росії, щоб покарати її за те, що західні лідери називали "першим наступальним застосуванням нейропаралітичної зброї в Європі з часів Другої світової війни".
Про це пише Bloomberg, додаючи, що саме на таку реакцію і розраховував Кремль.
"Розрахунок Путіна на те, що Захід слабки і розділений, підтвердився. Росіяни дуже вправно цим користуються", - сказав політолог з Московського державного інституту міжнародних відносин Валерій Соловей.
Видання зауважує, що у середу з'явилося ще більше доказів цього поділу. Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей збиралася попередити союзників про зловісні наміри Росії і закликати їх вислати московських шпигунів. А в цей час президент США Дональд Трамп написав в Twitter, що співпраця з Росією - "це добре".
Дедалі більш агресивні підходи Путіна: від кібератак на американські електромережі до відео ракетних ударів по Маямі і отруєнь, - продовжують заставати зненацька західні столиці.
Але інсайдери і аналітики в Росії переконані, що наступ Кремля продиктований бажанням виступити проти Заходу перед президентськими виборами, які пройшли минулої неділі. Вказавши на розбіжності і слабкість тих, хто хотів ізолювати Росію, Путін вимагає розрядки, але на своїх умовах.
"Все ґрунтується на переконанні, що спрочатку треба притиснути до стіни опонентів, перш ніж сісти з ними за стіл", - сказав політичний консультант, який радить Кремлю, Ігор Бунін.
Спочатку Кремль був у ейфорії після перемоги Дональда Трампа на виборах в США, оскільки він хвалив Путіна і обіцяв тепліші відносини. Але скоро цей ентузіазм згас, оскільки новий американський президент виявився не спроможним виконати свої обіцянки. Тепер Москва намагається посилити розбіжності між ворогами Росії без натяку на поступки зі свого боку.
"Перемога Путіна вказала Заходу на його популярність і на те, що тиск не має сенсу. Тому тепер м'яч на західній половині поля", - сказав колишній політичний радник Кремля Гліб Кузнєцов.
"В цій ситуації, коли Захід говорить про Росію як про зло, жодні зміни чи кроки до порозуміння не можуть бути продемонстровані російською стороною", - додав він.
Нагадаємо, що 5-го березня Сергій Скрипаль і його дочка були знайдені в несвідомому стані у місті Солсбері. Їм обом стало погано в торговому центрі в Солсбері.
Скрипаль служив у Головному розвідувальному управлінні Росії, у 1999 році пішов у відставку в званні полковника. У 2004 році він був заарештований, а в 2006 році – визнаний винним у шпигунстві і засуджений до 13 років в'язниці. За даними слідства, Скрипаль передав британській спецслужбі MI-6 дані про російську агентурну мережу в Європі.
Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".