Однак сьогодні, коли президент Володимир Путін за допомогою грубої сили намагається перекроїти кордони в Європі, ситуацію навряд чи можна назвати нормальною. Про це сьогодні пише видання The Times у редакційній статті, нагадуючи про вчорашню заяву британського міністра щодо загрози, яка нависла над Литвою, Латвією і Естонією.
Видання погоджується з побоюваннями міністра Феллона і називає їх "розумними".
"Захід повинен перегрупувати сили, зміцнити оборонні позиції НАТО на сході, а також ввести більш жорсткі санкції, ніж ті, які вже вступили в силу. Задобрювання Москви треба припинити", - йдеться в статті.
The Times підкреслює, що нинішня війна в Україні – це конфлікт між верховенством міжнародного закону в дусі ХХІ століття і тиранією ХХ століття. Тому Заходу необхідно розробити ефективну стратегію стримування, щоб не почалася більш масштабна війна.
Зокрема, видання радить заборонити в'їзд в країни ЄС всій політичній еліті Росії і обмежити доступ країни до глобальної економіки, включно з відключенням її банківської системи від міжнародної платіжної системи SWIFT. В цей же час, НАТО повинен розмістити свої військові бази в Балтії і змусити країни-учасниці витрачати на армія не менше 2% ВВП.
"До цього часу Путіна "нагороджували" за його злочини. Він не зупиниться до тих пір, доки хтось не змусить його танки заглухнути", - йдеться в статті.
Вчора прем'єр Великобританії Девід Кемерон пригрозив Путіну нищівними санкціями і попросив британський бізнес потерпіти. В цей же час, Канада вже ввела нові санкції проти Росії: у списку 37 фізосіб та 17 компаній. Також санкції торкнулися представників самопроголошених ДНР та ЛНР, в тому числі і самопроголошеного повпреда в Контактній групі Владислава Дейнего. В цей же час, вчора стало відомо, що Євросоюз скасує санкції проти чотирьох соратників Януковича.