Диктатурі російського президента Володимира Путіна доведеться зіткнутися зі зростанням суспільної опозиції через спад економіки, пише The Wall Street Journal.
Видання зазначає , що крах рубля ставить Путіна у фінансово скрутне становище, яке повинні спробувати посилити західні країни.
Напередодні ЦБ Росії довелося піти на різкий крок, підвищивши ставки, щоб врятувати рубль. Нове збільшення ставки на 650 базисних пунктів може призупинити подальшу девальвацію рубля, яка викликала внутрішню інфляцію. Але в статті зазначається, що таке різке збільшення ставки буде мати руйнівний ефект для російської економіки, яка вже постраждала від падіння цін на нафту.
"Путін і його "пропагандистська машина" є експертами в обвинуваченні Америки в невдачах, і, без сумніву, він буде робити те ж саме знову. Але навіть диктатору доведеться зіткнутися зі зростанням суспільної опозиції, якщо ціни на нафту залишаться низькими, а економічний спад буде продовжуватися", - говорить автор статті.
Як зазначає видання, крах рубля не зробить Путіна більш поступливими по відношенню до України. "Тим більше йому потрібно відвернути увагу росіян від економіки. Захід повинен бути готовий протистояти новим проявам авантюризму, потрібно поставити летальна зброю Україні. Поранений Путін - небезпечний", - резюмує автор.
Російська економіка приречена, пише у вівторок, 16 грудня, The Washington Post. Росія - не стільки економіка, скільки бізнес з експорту нафти, який субсидіює все інше. Дешева нафта означає для російських компаній меншу кількість доларів, які можна поміняти на рублі. Знижується попит на рублі, їх ціна падає. А санкції за вторгнення Росії в Україну посилили доларовий дефіцит в РФ.