Захід послав дуже суперечливий сигнал Росії - RFERL

Поділитися
Захід послав дуже суперечливий сигнал Росії - RFERL Захід показав Росії цього тижня, що навіть попри неприпустимі отруєння на його території, можна і далі вести бізнес як зазвичай. © evgovorov / Depositphotos
Москві показали, що труїти чужих громадян безкарно не можна, але це ніяк не вплине на бізнес.

Поки вся увага була прикута до масового видворення дипломатів 3 з різних країн, дещо дуже важливе "проскочило повз радари".

Чиновники Німеччини вчора дали згоду на те, щоб ділянка російської ГТС "Північний потік-2" проходив через німецькі територіальні води. Тож суперечливість останніх подій приголомшлива, пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.

З одного боку, весь світ бачив, як 24 країни видворили більше сотні російських дипломатів. Російська газета "Известия" назвала цей процес "флеш-мобом". А з іншого - одна надзвичайно важлива країна веде справи з Росією в звичному режимі навіть тоді, коли йдеться про такий сумнівний проект як "Північний потік".

Звісно, масштабна реакція на отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля у Великій Британії не могла не привернути увагу і не потрапити у заголовки світових ЗМІ. І, звісно ж, скоординований трансатлантичний підхід був потрібен для більш переконливого сигналу.

Але, як сказав колишній помічник міністра оборони США Майкл Карпентер в ефірі BBC: "Росія буде продовжувати поводитися агресивно до тих пір, поки не відчує, що наслідки і ціна надто великі і перевищують вигоду. А поки що це зовсім не так".

Карпентер додав, що для того, щоб втрати Кремля перевищили вигоди, потрібні більш жорсткі фінансові санкції, санкції проти оборонного сектору, а також проти російської енергетики.

Тож цього тижня Захід послав Кремлю два повідомлення. Одне з них говорило, що отруєння грамадан Британії на території королівства неприпустиме. А інше - що попри цю неприпустимість, можна і далі вести бізнес разом.

Нагадаємо, на сьогоднішній день до рішення Великобританії, яка спочатку оголосила про вислання російських дипломатів зі своєї території, приєдналися понад 20 країн. Таким чином, наразі висилка торкнеться 143 російських дипломатів.

Однак при цьому в Євросоюзі деякі з країн досі не приєдналися до інших держав-членів у рішенні вислати російських дипломатів на знак солідарності з Великобританією.

Влада РФ заявила, що буде керуватися принципом взаємності у питанні відповіді на вислання російських дипломатів з країн Євросоюзу, США, Канади та України. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що остаточне рішення про дії у відповідь прийме Володимир Путін.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі