Навіть президент Барак Обама виступив з вибаченнями. Але після цього пролунало ще багато антиамериканських заяв. Абсолютно протилежна ситуація з Росією.
Про це сьогодні пише польський оглядач Єжи Гащинський на сторінках Rzeczpospolita. Він нагадує, що російська авіація з перших днів вторгнення в Сирію розбомбила кілька лікарень. Але про це ніхто не говорить. В Кремлі нічого не пояснюють, а про вибачення немає й мови. Не чути також антиросійської критики з боку інших коментаторів, попри те, що Москва несе відповідальність за смерть цивільних і медиків.
Половина знищених в Сирії лікарень були під керівництвом "Лікарів без кордонів", так само, як і афганська клініка в Кундузі. В обох медичних закладах працювали лікарі з цієї міжнародної організації. Але після удару по афганській лікарні не минуло і кількох годин, як "Лікарі без кордонів" звинуватили у всьому Америку. Але коли бомби впали на лікарні на північному заході Сирії, минув місяць, а організація в своїх заявах навіть не згадує про Росію і її операцію.
Однак із виступів випливає, що медичні заклади постраждали відтоді, коли Москва почала свою військову кампанію в Сирії. 12 знищених лікарень розташовані саме там, де були проведені авіаудари Росії. Це найкраща ілюстрація тріумфу Москви у інформаційній війні.
Якщо оцінювати усі конфлікти на світі, Росія в своїй пропагандистській кампанії добилася поставленої мети: американці і їхні союзники з Заходу – поганці і ще й самі визнають це. А злочини Росії згадують лише "між рядків".
Нажаль в часи великої імміграційної і фінансової кризи Захід стежить за своїми цінностями лише тоді, коли йдеться про порушення з боку урядів у його регіоні. Те, що відбувається за межами Заходу, нікого не хвилює. Інші можуть порушувати міжнародні закони і плювати на права людей.
Захід сьогодні готовий сісти за стіл з будь-яким диктатором і закрити очі на будь-який злочин. Сьогодні Wall Street Journal повідомляло, що США передумали і погодилися залишити Асада при владі в Сирії у перехідний період.
Конфлікт у Сирії набув нових форм після початку повітряної військової операцієї Росії в Сирії 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія й Іран надають підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
У середині жовтня ЗМІ повідомляли, що Іран відправив у Сирію військовослужбовців у кількості 2 тисяч солдатів. Метою надсилання є проведення спільних операцій при повітряної підтримки російської авіації.
Видання The Wall Street Journal писала, що у Росії та Ірану різні плани на Сирію. Для Москви сирійська війна "вписується" в її глобальну стратегію створення "багатополярного" світу, в якому Росія має намір стати однією з ключових держав, у той час як США будуть втрачати своє лідерство.