Учасників антиурядових протестів в Ірані, заарештованих протягом декількох останніх днів, можуть звинуватити у "ворожнечі з Богом".
Згідно з законодавством Ісламської Республіки Іран, за цей злочин передбачена смертна кара, повідомляє "Настоящее время".
"З кожним днем заарештованих очікують суворіші покарання. Їх розглядають не як протестувальників, а як бунтівників, які намагаються завдати шкоди системі органів державної влади", - заявив голова Революційного суду Тегерана Ходжатолеслам Казанфарабаді.
Про яку кількість заарештованих йдеться, він не уточнив.
За інформацією іранської служби "Радіо Свобода", з 28 грудня за участь у протестах заарештували близько 700 людей, в тому числі, 450 – у Тегерані.
У Міністерстві внутрішніх справ Ірану повідомили, що вік 90% затриманих не перевищує 25 років.
Нагадаємо, що масові протести в Ірані почалися наприкінці грудня. Протягом кількох днів вони охопили десятки міст, включаючи столицю країни – Тегеран.
Учасники протестів виступають проти введення режиму жорсткої економії, який вдарить по більшості громадян, на тлі збільшення витрат на військові потреби і активної участі в авантюрах в Сирії, Лівані та інших країнах Близького Сходу. Президент Хасан Роухані закликав співвітчизників до спокою.
У свою чергу віце-президент Ірану Есхак Джахангірі звинуватив консервативні кола в підбурюванні до протестів. На його думку, вони використовують економічні проблеми в країні, щоб підірвати реформи, які проводить президент.
У зв'язку з протестами в Ірані заблокували Telegram та Instagram. Влада пояснила таке рішення необхідністю "підтримання миру і безпеки громадян".
У результаті зіткнень протестуючих з поліцією вже загинули щонайменше 20 осіб.
США і ЄС засудили насильство щодо учасників протестів. МЗС України рекомендувало громадянам, що перебувають в Ірані, уникати місць масового скупчення людей.
Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Масові протести в Ірані: що відомо".