За три місяці в Південному океані українські вчені ідентифікували та занесли в міжнародний реєстр більше 200 горбатих китів

Фото
Поділитися
Їхнє дослідження відкриває нові можливості у вивченні популяцій цих тварин та шляхів їхньої міграції для дослідників з усього світу.

Українські науковиці поповнили міжнародний реєстр горбатих китів в одному з районів Південного океану та збільшили кількість ідентифікованих китів майже в 15 разів, повідомляє Національний антарктичний науковий центр на своїй сторінці в фейсбук.

Досі в міжнародній китовій базі HappyWhale були відомості лише про 15 горбатих китів з акваторії Південних Оркнейських островів, що знаходяться на північний схід від станції Академік Вернадський. Завдяки самовідданій роботі українських біологів тепер світові відомо ще про 211 осіб із цього району.

На початку 2021 року вчені НАНЦ Карина Вишнякова та Юля Іванчикова понад 3 місяці провели в експедиції у Південному океані на борту українського траулера "Море Співдружності". Однім з їхніх завдань була фотоідентифікація китів, адже їхні хвості мають унікальний візерунок, так само як відбитки пальців у людей. Дослідниці годинами стежили за океаном, щоб відстежити і сфотографувати китові хвости. За експедицію вчені зібрали 300 унікальних фотознімків.

Facebook / Національний антарктичний науковий центр

Після завершення експедиції та опрацювання фотографій вже в Україні створили каталог з 275 ідентифікованих тварин. А ті світлини, що виявилися достатньо якісними та не мали повторів, завантажили у міжнародну базу “HappyWhale”. Так китова база доповнилася 230 фотографіями.

"По суті в цьому регіоні Південного океану існувала "біла пляма" щодо ідентифікації китів. Нам вдалося зібрати достатню кількість даних, щоб цю "пляму" закрити", – повідомили науковиці.

Завдяки роботі науковиць стало відомо, що близько десяти китів з акваторії Південних Оркнейських островів ще з 2006 року зустрічалися біля берегів Панами та Бразилії. Ця інформація дає нові уявлення про міграцію цих тварин. Раніше науковці вважали, що горбані не мігрують з Південного океану до вод Атлантики.

Facebook / Національний антарктичний науковий центр

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі