За любов'ю Трампа до Росії стоїть наповнений олігархами хмарочос - Bloomberg

Поділитися
За любов'ю Трампа до Росії стоїть наповнений олігархами хмарочос - Bloomberg Дорогі апартаменти в Trump World Tower розкупили сумнівні багатії з Росії і України. © Flickr/Raj
Видання з'ясувало, що саме російські гроші дозволили корпорації Трампа уникнути краху.

На одному з поверхів хмарочоса живе росіянин, якого колись звинувачували у зв'язках з організованою злочинністю і вимаганні. Поверхом вище - узбецький продавель алмазів, проти якого вели справу за відмивання грошей і якого, врешті, вбили посеред вулиці на Мангеттені. А ще на чотири поверхи вище розмістився проросійський політик з України, чия партія наймала радника 3.

Коли два десятиліття тому будівництво найвищої житлової будівлі Trump World Tower лише почалося, її найдорожчі поверхи привабили багатих людей з країн, які колись утворювали СРСР. І Дональду Трампу були потрібні такі покупці.

Про це сьогодні пише Bloomberg з посиланням на власне розслідування бізнес-зв'язків нинішнього президента США з Росією. Видання нагадує, що на початку 2000-х Трамп вів переговори про перегляд його ненадійних бондів на 1,8 мільярдів доларів, випущених на основі його курортів в Атлантик-сіті. Тож хмарочос довелося будувати на горі боргів перед німецькими банками. Як писав сам нинішній президент США у книзі "Мистецтво повернення": "Моє его і гордість були розтоптані тим, що довелося йти з протягненою рукою до банкірів".

Загадкові зв'язки Трампа з Росією лишаються його слабким місцем. І велика кількість нерухомості, яку він продав людям з колишнього СРСР може пролити світло на них.

"У нас були великі покупці з Росії, України, і Казахстану", - сказала агент з нерухомості Дебра Стоттс, яка займалася продажем площі в Trump World Tower.

Найвищі поверхи житлового хмарочоса роками лишалися нерозпроданини. Але, як з'ясувало видання Bloomberg, третина квартир між 76 і 83 поверхами до 2004 року були продані людям чи сумнівним компаніям з Росії і сусідніх до неї країн. Видання зазначає, що 90-ті роки були тяжкими для Трампа. Його близькі соратники, серед яких його нинішній помічник Келліенн Конвей і особистий юрист Майкл Коен, купили собі квартири у вежі ще до її здачі в експлуатацію. Коен навіть вмовив своїх родичів з України купити нерухомість у Trump World Tower. Щоправда, за якою ціною були реалізовані квартири до здачі вежі лишається таємницею.

Видання пише, що Trump World Tower врешті стала моделлю для подальших проектів, профінансованих грошима з Москви. За два місяці до того, як Трамп започаткував будівництво у 1998 році, Росія пережила дефолт за 40-мільярдним внутрішнім боргом. Рубль серйозно обвалився, а деякі найбільші банки почали розвалюватися. Мільйонери кинулися виводити свої статки в Нью-Йорк. І ринок нерухомості у американському місті став "теплою гаванню" для таких іноземних інвесторів. Купівля вимагала мінімум документів, тому нерухомість приваблювала готівку з сумнівних куточків світу. Дуже швидко покупці зіштовхнулися з нестачею доступних будівельних проектів. Зрештою, відкритий в 2001 році комплекс Trump World Tower став великим "сховищем" російських грошей.

Іммігрант з України Сем Кіслін видавав кредити покупцям апартаментів у вежі, які коштували мільйони доларів. Видання пише, що явище, коли хтось відкриває іпотеку на купівлю дуже дорогої нерухомості, незвичне для США. Власне, Кіслін, як виявилося, кредитував лише покупців нерухомості в Trump World Tower, згідно з офіційними записами.

За 20 років до того, Кіслін продав Трампу близько 200 телевізорів в кредит.

"Я дав йому 30 днів, і він рівно за 30 днів мені заплатив. З ним ніколи не було проблем", - сказав виданню 82-річний Кіслін.

Він пояснив, що телевізори були потрібні для встановлення в Commodore Hotel, який Трамп у 1976 році придбав у мережі Hyatt Corp. Мільярдер купив телевізори у магазині електроніки, який Кіслін відкрив у Нью-Йорку разом з іммігрантом з Грузії Таміром Сапіром. Ця крамниця була популярна серед громадян СРСР, які купували тут відеоплеєри і магнітофони. Сапір пізніше розбагатів, торгуючи російською нафтою. Він інвестував у нерухомість Нью-Йорка і фактично став партнером Трампа у побудові Trump SoHo. Видання вважає, що це цікава зачіпка для розслідування фінансових зв'язків президента США з Росією і її грошима. Сапір помер в 2014 році.

Кіслін зібрав мільйони доларів для виборчої кампанії мера Нью-Йорка Рудольфа Джуліані, який став одним з близьких соратників Трампа. У 90-х роках ФБР розслідвало справу проти українця, підозрюючи його у зв'язках з мафією, а також у відмиванні грошей з Росії. Однак, Кіслін так і не отримав офіційних обвинувачень. Сам він наполягає на своїй невинуватості.

У Trump World Tower Кіслін дав позику депутату від "Партії регіонів" Василю Салигіну на купівлю апартаментів на 83-му поверсі. Видання зазначає, що ця політична сила "пов'язана з російським президентом Володимиром Путіним". Також Bloomberg зауважує, що Салигін був депутатом в Україні якраз тоді, коли радник Трампа на виборах Пол Манафорт працював з "Партією регіонів".

Читайте також: Стара податкова декларація Трампа потрапила в пресу - The Guardian

Кількіть російських покупців апартаментів у Trump World Tower стрімко зросла в 2002 році, коли Sotheby's International Realty почала співпрацювати з російською компанією Kirsanova Realty.

Узбецький продавець алмазів Едуард Некталов в 2003 році купив апартаменти за 1,6 мільйонів доларів на 79-му поверсі вежі по сусідству з Келліенн Конвей, яка зараз обіймає посаду помічниці президента США. ФБР вело розслідування проти Некталова за організацію схеми з відмивання грошей для наркокартелів з Колумбії. Узбек продав апартаменти в Trump World Tower через місяць після купівлі, але дорожче на 500 тисяч доларів. Менш ніж через рік після того, коли з'явилися чутки про те, що він співпрацює з розслідуванням, його застрелили посеред вулиці на Мангеттені.

Паралельно зі спорудженням Trump World Tower девелопер Гіл Дізер і його батько Майкл були підрядниками на іншому проекті Трампа - Sunny Isles Beach у Флориді.

"Росіянам подобався брент Трампа", - сказав виданню Дізер, додавши, що росіяни і американці російського походження купили 200 з 2 тисяч квартир, які збудував Трамп. За словами американського забудовника, в період з 2001 до 2007 року російських покупців у Трампа було найбільше. І це дозволило його імперії нерухомості уникнути краху.

Видання також пиши, що те, як Майкл Коен став особистим юристом Дональда Трампа - теж цікавий епізод. Він отримав цю посаду через три місяці після того, як New York Post написало, що Коен і його родичі з України купили апартаменти в Trump World Tower.

Раніше телеканал CNN повідомляв, що ФБР розслідує "дивний" зв'язок Трампа і російського Альфа-банку. Офіційно ФБР відмовилося коментувати цю інформацію, а Білий дім не відповів на запит. При цьому зв'язок між банком та організацією Трампа вже розслідувалися 4 місяці тому.

Нагадаємо, що видання New York Times писало, що команда Трампа спілкувалася зі спецслужбами Росії протягом року перед виборами. Видання зазначає, що американські спецслужби перевіряли, наскільки ці контакти пов'язані зі спробами Росії вплинути на результат виборів. У публікації згадуються, що зв'язком з російськими спецслужбами займалися Пол Манафорт і Майкл Флінн.

Радник Дональда Трампа з питань національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку, у зв'язку з обговоренням санкцій з російським послом за місяць до обрання Трампа президентом.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі