Військові звільнилися "розчарувавшись через те, що є очевидне потурання військовим, які лояльні до правлячої партії "Право і Справедливість", а також через те, що міністерство оборони не здатне провести консультації з ними про зміни в армійській структурі", пише британське видання The Telegraph.
Відставний генерал Станіслав Козей, який раніше посаду голови Ради національної безпеки Польщі, заявив, що масштаби і темпи звільнень становлять "загрозу для ефективного функціонування армії".
"Як ви знаєте, у солдата немає іншого способу протестувати проти дій своїх політичних начальників, ніж залишити службу - і це те, що ми бачимо", - повідомив Козей
"Верховне командування не згідно не з самими рішеннями, а зі способом, як реалізується політична влада: відкрите політичне втручання в компетенцію армійського командування, цивільні службовці, які беруть на себе роль політичних керівників, і політизація армії за партійною ознакою", - заявив Козей.
"Польська армія знаходиться на межі дисфункції після виходу з її лав осіб вищих звань в знак протесту проти політичного втручання уряду", - констатує видання.
Раніше повідомлялося, що у Польщі планують створити власні сили територіальної оборони, щоб убезпечити себе від загрози з боку Росії.
Також повідомлялося, що глави оборонних відомств країн-членів Північноатлантичного альянсу обговорили зростаючу військову активність РФ на східних кордонів НАТО на саміті в Брюсселі.
Нагадаємо, що на саміті НАТО у Варшаві в липні 2016 року було прийнято рішення розмістити чотири батальйони в Польщі, Литві, Латвії та Естонії в 2017 році.