"Задум відсторонити Брюссель від проведення деяких всеєвропейських політик йде в розріз з принципами тісного союзу між країнами-учасницями, яким вони користувалися впродовж десятиліть для ухвалення рішень", - пише Financial Times.
Але Юнкер вважає, що ЄС краще не втручатися у сфери, де йому фактично нічого додати чи в яких йому не вдалося виконати свої обіцянки.
"Інколи менше значить більше. 27 країн ЄС можуть зосередитися на сферах, де ми можемо разом зіграти суттєву роль", - сказав Юнкер.
"Ми не повинні переконувати людей, що можемо дістати сонце чи місяць з неба, а лише запропонувати їм телескоп", - додав він.
За словами Юнкера, Брюссель може поступити національним урядам ухваленням політик у сфері регіонального розвитку, охорони здоров'я, частиною трудової і соціальної політики, а також дозволити затверджувати деякі національні стандрати. Водночас, всі країни передадуть ЄС повну відповідальність за інновації, торгівлю, безпеку, міграцію, прийом біженців, контроль над кордонами і оборону. Таким чином, Брюссель отримає більшу владу напряму втілювати колективні рішення.
Раніше Financial Times повідомляло, що Юнкер пропонує країнам ЄС рухатися до тіснішої інтеграції з різною швидкістю. Готові до тіснішої співпраці можуть почати інтеграцію вже зараз, а інші можуть відкласти зближення з союзниками.
Нещодавно також стало відомо, що Юнкер скептично оцінив перспективи розширення ЄС. Голова Єврокомісії пояснив, що жодна з країн-кандидатів не відповідає критеріям для вступу.