Про це повідомляє Financial Times. Виступаючи перед Європейським парламентом, Юнкер простягнув руку примирення країнам Центральної і Східної Європи, як найбільше чинять опір політиці Брюсселя щодо розподілення біженців серед усіх країн союзу.
Голова Єврокомісії нагадав, що зараз президентство у ЄС перейшло в руки Словаччини, яка теж не в захваті від ідеї поділити іммігрантів. Він сподівається, що Братислава зможе знайти спосіб, як "подолати розбіжності".
"Солідарність не може бути примусовою", - зауважив Юнкер.
Також він нагадав, що Британія збирається стати першою країною, яка залишить ЄС.
"Є величезний розкол, який лишає простір для швидкозростаючого популізму", - сказав Юнкер.
Він додав, що європейські країни повинні пригадати, чому вони обрали шлях інтеграції і співпраці.
"Зараз настав час, щоб добре оцінити ситуацію. Наш Європейський Союз постав перед екзистенційною кризою", - сказав він.
Нещодавній дипломатичний конфлікт між Угорщиною і Люксембургом через політику розподілу біженців свідчить про те, що країнам ЄС буде дуже складно дійти спільного знаменника в цьому питанні.
Нагадаємо, що черговий саміт ЄС пройде у столиці Словаччини 16 вересня. У часть в ньому візьмуть лідери усіх країн-учасниць окрім Великобританії, яка повільно готується покинути блок.Напередодні саміту міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак зауважив, що для відродження ЄСпотрібно припинити постійний обмін обвинуваченнями. Натомість він пропонує країнам-учасницям почати прислухатися один до одного і скласти чіткий план дій на найближчі місяці.