Юнкер хоче включити Західні Балкани в ЄС, щоб недопустити війни

Поділитися
Юнкер хоче включити Західні Балкани в ЄС, щоб недопустити війни Юнкер пояснив, навіщо ЄС розширюватися. © European Parliament / Flickr
Між головою Єврокомісії і європейськими лідерами назріває суперечка щодо планів з розширення союзу.

Євросоюзу потрібно прийняти нових членів із Західних Балкан, щоб уникнути ризику спалаху нової війни в регіоні. На цьому наголосив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, готуючись до вірогідної суперечки з Францією і Німеччиною, які не бажають подальшого розширення союзу, пише Reuters.

Єврокомісія підштовхує ЄС до прийняття країн в регіоні, який досі оговтується від етнічних воєн 1990-х років і погруз у поганій репутації беззаконня.

"Якщо ми не відриємося для країн у цьому дуже складному і трагічному регіоні, якщо ми не відкриємо європейську перспективу для них, ми побачимо, як війна повертається туди, як це було в 1990-х роках", - сказав Юнкер Європарламенту.

"Я не хоче бачити, як війна повертається на Балкани, тому нам потрібно бути відкритими до них", - додав він.

У звіті, який був опублікований сьогодні, Єврокомісія формально рекомендувала почати переговори про членство з Албанією, яка отримала статус країни-кандидата в 2014 році. Однак, уряди ЄС ще повинні підтримати цю пропозицію. Єврокомісія також ще раз рекомендувала почати переговори про членство з Македонією, яким впродовж років заважали суперечки з Грецією через назву колишньої югославської країни.

В цей час президент Франції Еммануель Макрон, виступаючи в Страсбурзі сьогодні, сказав, що ЄС потрібно покращити своє внутрішнє управління, перш ніж приймати нових членів.

Раніше повідомлялося, що ЄС визначив дедлайн для наступної хвилі розширення. Сербія і Чорногорія почали переговори про вступ в Євросоюз, Боснія претендує на статус кандидата в ЄС, а Косово розраховує офіційно стати кандидатом.

А директор із зовнішньої політики Центру європейських реформ Іан Бонд на сторінках EUObserver писав про те, що навіть якщо питання членства зараз не актуальне, Євросоюз все одно може багато чого зробити для підтримки стабільності і процвітання сусідів. Так, ЄС варто збільшити політичні контакти з Україною, Грузією і Молдовою, щоб запевнити їх, що вони до сих пір на європейському радарі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі