Євросоюз відмовився надати притулок Едварду Сноудену

Поділитися
Євросоюз відмовився надати притулок Едварду Сноудену Євросоюз відмовився надати притулок Едварду Сноудену
Наголошується, що Європейський союз не має права надавати притулок від свого імені, оскільки це конкретне питання конкретних країн, що входять у блок. Дане питання не має бути актуальним для всього Євросоюзу в цілому.

Депутати 3. Дану вимогу євроекологи висунули у той момент, коли Європарламент вів розслідування шпигунського скандалу, пов'язаного з діяльністю АНБ США.

Клод Моралес, британський парламентарій лівоцентрист, сказав, що держави-члени ЄС в кінцевому підсумку мають право останнього слова у питанні того, кому вони дозволяють залишатися всередині своїх кордонів.

"Європейський союз не має право надавати притулок від свого імені, бо це конкретне питання конкретних країн, що входять в блок. Дане питання не має бути актуальним для всього Євросоюзу в цілому", - говорить він.

Представник німецької партії Зелених Ян-Філіпп Альбрехт каже, що євродепутати банально злякалися. "Я бачу дуже мляву і тьмяну відповідь на кризу відносин через американську розвідку. Європейський парламент, ймовірно, буде підкреслювати в своєму остаточному звіті, що існує загроза для торговельних відносин ЄС-США, яка породжується масованим моніторингом з боку США за Європою та її громадянами. Цього явно недостатньо для чіткої відповіді", - говорить він.

Звіт має бути оголошено на пленарному засіданні Європарламенту у Страсбурзі у березні цього року.

Варто відзначити, що євродепутати виключили ім'я Сноудена з доповіді про прослуховування. Депутати Європарламенту, які підготували текст доповіді про незаконне прослуховування з боку АНБ США, не тільки виключили з документа заклик надати Едварду Сноудену притулок в ЄС, але і взагалі не згадують ім'я екс-співробітника американських спецслужб, який став автором сенсаційних викриттів.

Початковий текст доповіді вимагав від країн-членів ЄС не визнавати кримінальні звинувачення проти Сноудена, запропонувати йому захист від переслідування чи екстрадиції, а також визнати його статус як громадського викривача і захисника прав людини. Однак, як пояснили виданню деякі депутати, доповідь у цій редакції не мав жодних шансів бути ухваленою консервативними і правоцентристськими фракціями парламенту. В остаточному варіанті документа залишено заклик до міжнародного захисту громадських викривачів, але сам Сноуден при цьому не згадується. "Це все (розслідування) почалося через Сноудена, а його навіть не згадують. Це смішно", - заявив Альбрехт.

АНБ потрапило під вогонь критики у червні минулого року, коли Едвард Сноуден передав газетам Washington Post і Guardian низку секретних матеріалів про програми стеження спецслужб США і Великобританії в інтернеті та інших системах комунікації. Після їхнього передання Сноуден вилетів до Гонконга, а з 23 червня минулого року перебував у транзитній зоні московського аеропорту "Шереметьєво". У серпні 2013 року він отримав тимчасовий притулок у Росії терміном на один рік. !zn

Читайте також:

Євросоюз намагається послабити вплив США на інтернет

Європарламент має намір провести відеоконференцію зі Сноуденом

The Guardian і The New York Times попросили Обаму помилувати Сноудена

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі