Євросоюз дозволив вирощувати новий сорт генетично модифікованої кукурудзи

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Більшість країн ЄС виступили проти дозволу на вирощування цього різновиду сільгоспкультури, вони вважали, що це неприйнятно. Однак Єврокомісія прийняла позитивне рішення.

Європейський Союз дозволив вирощування на території співтовариства нового сорту генетично модифікованої кукурудзи, незважаючи на те, що більшість країн проголосували проти цього рішення, передає BBC.

Різновид кукурудзи "Піонер 1507" було отримано у США компанією DuPont, яка намагається домогтися дозволу на її вирощування в Європі з 2001 року.

Більшість міністрів Ради ЄС - 19 з 28 - визнали, що такий різновид сільгоспкультури неприйнятний, однак, згідно з діючою системою голосування, їхніх заперечень було недостатньо. На користь зміненої кукурудзи висловилися представники Іспанії, Великобританії, Фінляндії, Естонії та Швеції. Одним із найзатятіших противників ГМО у Євросоюзі є Франція.

Згідно з правилами, Єврокомісія повинна прийняти винесений на голосування проект, якщо міністри не здатні знайти рішення.

В Україні хочуть легалізувати ГМО-культури, які давно вирощують, незважаючи на заборону

Наразі кукурудза є єдиною генетично модифікованою культурою, що вирощується в ЄС: з 1998 року в регіоні використовується стійка до шкідників кукурудза, створена американською компанією Monsanto.

Як пише The Wall Street Journal, в Євросоюзі використовують найжорсткіші у світі правила щодо виробництва та імпорту ГМО, чому сприяє різке неприйняття суспільством цих технологій. Ряд біотехнологічних компаній вже відмовився від спроб отримати дозвіл на свої модифікації сільгоспкультур, заявивши, що влада ЄС ігнорує наукові докази.

У 2010 році Єврокомісія схвалила вирощування модифікованої картоплі німецької фірми BASF, однак Європейський суд анулював це рішення. !zn

Читайте також:

Усі генно-модифіковані рослини в Україні вирощуються незаконно

В Україні скасували маркування "без ГМО"

Французькі академіки оголосили ненауковим сенсаційне дослідження про шкоду ГМО

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі