Уникати додаткових загострень у відносинах з Росією ключових лідерів підштовхують втрата інтересу США до європейських справ, зростання інтересу до Європи з боку Китаю (для якого Росія є меншим партнером з формально рівними правами) і ситуація всередині Євросоюзу. Ідеться насамперед про вихід Великої Британії, що непристойно затягується; мобілізацію крайніх правих і лівих політичних флангів; жорсткі позиції, зайняті Угорщиною, Польщею та Італією.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Кулеба, постійний представник України при Раді Європи. За його словами, в певних центрах ухвалено рішення - після років гострого протистояння і досить рішучих дій тепер треба вчитися співіснувати з нинішньою Росією і зважувати кожну наступну дію.
"Таке рішення передбачає п'ять базових складових: розв'язати ті вузли, які можна розв'язати (умовно - ситуація в ПАРЄ); далі зберігати ті, для розв'язання яких наразі не склалися обставини (умовно - санкції ЄС); не зав'язувати нових вузлів (умовно - нових системних санкцій); підтримувати жертв російських дій прямою допомогою (умовно - політична солідарність, збільшення програм фінансової та технічної допомоги); розвивати бізнес-проекти з Росією, щоб заробляти з нею і залучати її (умовно - Північний потік-2)", - зазначає дипломат.
Детальніше про спроби "повернути" Росію в ПАРЄ на шкоду інтересам України і верховенства права читайте в статті Дмитра Кулеби "Випробування Європою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".