Європейський парламент особливо підкреслює, що РФ повинна припинити безпідставні і дискримінаційні перевірки суден в Азовському морі, а якщо ні - отримати належні контрзаходи.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Тарас Качка, стратегічний радник, Міжнародний фонд "Відродження", радник міністра закордонних справ України. За його словами, в резолюції згадано порушення морського права Росією в Балтійському морі стосовно Польщі, Литви і Латвії.
"У Балтійському морі Росія використовує свободу навігації як підставу для будівництва газопроводу "Північний потік-2". Тому ідея контрзаходів проти РФ, що походить з боку інституції ЄС, відкриває дискусію про те, чи може держава, яка свавільно порушує базові норми міжнародного морського права в Азовському та Балтійському морях, використовувати ці ж норми на власну користь щодо тих держав, чиї права вона порушує, - зазначає експерт. - На сьогодні жодного проекту таких контрзаходів не розглядається. Однак з резолюцією ЄП ця ідея стає офіційним пунктом порядку денного".
Детальніше про позицію Європарламенту щодо порушення Росією міжнародного права читайте в матеріалі Тараса Качки "Серйозний погляд на Азов з Європейського парламенту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".