Європа визнає, що мало що може зробити для порятунку угоди з Іраном - WSJ

Поділитися
Європа визнає, що мало що може зробити для порятунку угоди з Іраном - WSJ Євросоюз поскаржився Помпео на американські санкції, які заважають спробам врятувати угоду з Іраном. © European Parliament / Flickr
Голови МЗС європейських країн написали листа адміністрації Трампа.

Високопоставлені європейські чиновники написали листа до адміністрації президента США Дональда Трампа, в якому зазначили, що їх спроби врятувати ядерну угоду з Іраном за допомгою підтримки на плаву торговельних операцій і інвестеційних проектів втрачають стійкість через запровадження американських санкцій. Євросоюз пообіцяв відтримувати комерційні справи з Іраном, щоб переконати Тегеран не відмовлятися від угоди, яка обмежує його ядерну програму. Але в листі, адресованому Держсекретарю Майку Помпео і міністру фінансів Стівену Мнучіну, наголошується, що план адміністрації Трампа запровадити так звані "вторинні санкції" підривають зусилля зі збереження домовленостей з Тегераном. Про це пише лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal, додаючи6 що під листом підписалися міністри закордонних справ Франції, Німеччини і Великої Британії.

Видання зауважує, що лист європейських дипломатів фактично став відвертим визнанням того, що Євросоюз мало що може зробити для збереження ділових відносин з Іраном. США неодноразово попереджали європейські компанії, що вони опиняться під перехресним вогнем, якщо продовжать вести справи з іранськими колегами. При цьому, Вашингтон дав європейським компаніям час до 6 серпня для того, щоб зупинити всі доларові транзакції з іранськими фірмами і припинити інвестування в іранське автомобілебудування. Енергетичні компанії отримали відстрочку до 4 листопала.

Як повідомлялося, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі