Євроконтроль випустив спеціальне попередження для цивільних повітряних суден, що слідують за маршрутами над Східним Середземномор'ям у зв'язку з можливим ризиком авіаційних і ракетних ударів по Сирії протягом 72 годин, повідомляють РИА "Новости".
"Будь ласка, зверніть увагу, що Європейське агентство авіаційної безпеки випустило оперативне повідомлення для району польотної інформації Східне Середземномор'я/Нікосія", - йдеться в повідомленні на сайті операційної мережі європейського авіадиспетчера Eurocontrol.
"У зв'язку з можливим нанесенням авіаударів по Сирії ракетами класу "повітря-земля" і/або крилатими ракетами протягом наступних 72 годин і можливістю періодичного порушення роботи радіонавігаційного обладнання, планування льотних операцій в районі Східного Середземномор'я/Нікосії необхідно приділяти належну увагу", - йдеться в повідомленні.
Джерело в одній з російських авіакомпаній підтвердило журналістам отримання даного попередження.
Нагадаємо, раніше Москва попередила Вашингтон про серйозні наслідки, у разі якщо США наважаться завдати ударів в Сирії.
Як повідомлялося, 7 квітня в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів.
Опозиційне угрупування "Джаїиш аль-Іслам" заявило, що авіація сирійського диктатора Башара Асада скинула на цивільне населення бочкову бомбу з отруйними речовинами.
У Союзі медичних організацій припускають, що сили Асада застосували в Думі нервово-паралітичний газ.
Президент США Дональд Трамп назвав Асада "твариною" і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію й особисто президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні "заплатять високу ціну", а режим сирійського диктатора припинить існування.
Пізніше Трамп пообіцяв прийняти рішення про дії у відповідь протягом найближчих 48 годин.
США, Франція, Британія і шість непостійних членів Ради Безпеки ООН ініціювали екстрене засідання Радбезу в зв'язку з химатакой в Думі.
ЄС закликав відновити мандат Об'єднаного слідчого механізму ООН, роботу якого заблокувала Росія в листопаді минулого року.