Прес-секретар Єврокомісії Майя Косьянчич на щоденному брифінгу повідомила, що в ЄС знають про ці випадки і сподіваються, що Україна надалі утримається від непотрібних обмежень і будь-які такі рішення мають ретельно обмірковуватися, враховуючи права на свободу висловлювань.
"Ми підкреслюємо важливість свободи висловлювань та ЗМІ. Що стосується двох іспанських журналістів, то ми знаємо, що українське Міністерство інформаційної політики направило запит у відповідні правоохоронні органи. І ми очікуємо результатів", - сказала Косьянчич.
"Щодо випадку з російською журналісткою, то я тільки підкреслю, що захист національної безпеки і громадян має бути забезпечений повною повагою фундаментальних прав і свобод. Це включено у Європейську конвенцію з прав людини", - додала прес-секретар.
Іспанські журналісти Антоніу Пампліегу і Мануель Анхель Састре були депортовані з України до Нідерландів. Їх вислали з країни 25 серпня. Репортерам заборонили в'їзд в Україну до 2020 року. СБУ видворила їх країни у зв'язку з їх антиукраїнською діяльністю. Міністерство інформаційної політики України, стурбоване цим фактом, направило звернення в СБУ з проханням роз'яснити ситуацію.
Російська журналістка Анна Курбатова була вислана з України з забороною в'їзду в країну строком на три роки. За словами прес-секретаря СБУ Олени Гитлянської, рішення було ухвалене через діяльність Курбатової, яка "завдавала шкоди національним інтересам України". Раніше в російських ЗМІ з'явилася інформація про нібито викрадення в Києві журналістки російського "Першого каналу" Анни Курбатової.