Європейська комісія рекомендувала країнам-членам ЄС розглянути питання про запровадження санкцій щодо Італії через занадто великий дефіцит державного бюджету. Про це йдеться на сайті організації.
У країн ЄС тепер є два тижні, щоб вивчити претензії комісії. Якщо міністри фінансів держав ЄС прийдуть до аналогічного висновку, то Єврокомісія може запустити штрафну процедуру проти Італії. Риму в цьому випадку висунуть низку вимог щодо зниження держборгу. Якщо уряд проігнорує їх, то на Італію можуть накласти багатомільярдний штраф у розмірі до 0,2 відсотка ВВП. Таке покарання досі не накладалося на жодну європейську державу.
"Сьогодні Комісія затвердила звіти про оцінку виправданості дефіциту бюджету чотирьох держав-членів (Бельгія, Італія, Франція та Кіпр). Для Італії у доповіді робиться висновок про те, що процедура, передбачена для країн з надмірним дефіцитом бюджету є виправданою", - йдеться в повідомленні ЄК.
Дефіцит бюджету Італії на 2019 рік був збережений на рівні 2,4% ВВП, прогноз зростання економіки - на рівні 1,5%, незважаючи на рекомендації Брюсселя, який радив Риму на цей рік передбачити дефіцит у розмірі 2,9% від ВВП.
Bloomberg зазначає, що подальші розрахунки щодо розміру держборгу розрізняються ще більше. Співвідношення державного боргу до ВВП зросте до 2019 року, так і в 2020 році, до більш 135% через ефект "сніжного кома", який призведе до подальшого падіння доходів Італії і зростанню дефіциту.
Італія займає друге місце після Греції в ЄС за обсягом держборгу. В абсолютних цифрах він перевищує 2,3 трлн євро.
Згідно з правилами ЄС, жодна країна не може мати бюджетного дефіциту, який перевищує 3% ВВП або держборгу вище 60% від обсягу виробництва; будь-яка країна, чиї показники знаходяться за межами цих обмежень повинна поставити нові бюджетні цілі, щоб продемонструвати іншим членам ЄС, що вона рухається в правильному напрямку.