ЄС закликав Китай не знищувати автономію Гонконгу

Поділитися
ЄС закликав Китай не знищувати автономію Гонконгу У Брюсселі висловив "глибоку стурбованість" у зв'язку з тим, що Пекін вирішив знищити автономію гонконгську © scmp.com
У Брюсселі висловили серйозну стурбованість у зв'язку з тим, що Пекін грубо порушує зобов'язання щодо колишньої британської заморської території.

Європейський Союз закликав Китайську народну Республіку виконувати свої зобов'язання щодо дотримання прав Гонконгу, які були умовою включення цієї колишньої британської території до складу КНР.

"Ми висловили Китаю нашу серйозну стурбованість у зв'язку з пропозиціями щодо закону про національну безпеку щодо Гонконгу. Ми закликали Китай дотримуватися обіцянок, даних народу Гонконгу і мсвітовому співтовариству щодо високого ступеня автономії і гарантованих свобод", - повідомив голова Європейської Ради Шарль Мішель у Брюсселі в понеділок, 22 червня, на пресконференції, приуроченій до видеосаммиту ЄС-Китай.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн додала, що ЄС поінформував Пекін про те, що закон про національну безпеку суперечить як законодавчим нормам Гонконгу, так і міжнародним зобов'язанням Китаю.

"Закон про національну безпеку ризикує серйозно підірвати принцип "одна країна - дві системи" і високий ступінь автономії Гонконгу, яку ми б хотіли бачити незмінним. Саме ця автономія дозволила Гонконгу процвітати і бути таким успішним. Тому, якщо Китай продовжить запроваджувати цей закон, існує ризик дуже негативних наслідків", - пояснила фон дер Ляйєн.

За її словами, ЄС "чітко позначив свою позицію" і закликав керівництво КНР до "перегляду позиції".

Читайте також: В Польщі зафіксували антирекорд по кількості смертей від коронавірусу

До 1997 року Гонконг був британською заморською територією. Згідно з Декларацєю про передачу Гонконгу КНР Пекін зобов'язався не посягати на автономію регіону, його політичну і економічну систему. У гонконзькому судочинстві використовується британське право.

Проте з середини 2010-х Пекін розгорнув наступ на автономію Гонконгу. У 2019 році масові протести спровокував проект закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю. Гонконгці спронозували, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

У травні Всекитайські збори народних представників затвердили резолюцію, що зобов'язує Постійний комітет ВЗНП розробити закон про національну безпеку Гонконгу. Цей закон фактично поставить хрест на автономії регіону.

Британський прем'єр Борис Джонсон заявив, що Сполучене Королівство не кине народ Гонконгу і готове надавати мешканцям Гонконгу британське громадянство.

Президент США Дональд Трамп анонсував санкції проти Китаю за дії щодо Гонконгу.

Детальніше про ситуацію в Гонконзі в статтях Наталії Бутирської "Боротьба несумісностей" і "Китайський дракон обпікся на Гонконгу" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі