Як заявив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, Євросоюз введе контрзаходи у відповідь на нові мита, запроваджені Сполученими Штатами на низку європейських товарів, передає Reuters.
"Тепер ЄС повинен буде відреагувати і після отримання дозволу від Всесвітньої торгової організації, ймовірно, також запровадити штрафні мита", - заявив він.
Він також додав, що для цього кроку європейські країни повинні показати єдність. "Ми як і раніше готові вести переговори за загальними правилами субсидій в авіаційній галузі. Адже, ми все ще можемо запобігти подальший збиток".
З 18 жовтня Вашингтон запровадив штрафні мита на імпортовані з Євросоюзу товари, які раніше схвалила Всесвітня торговельна організація (ВТО). США додадуть 10% мита на європейські літаки і 25% на ряд сільськогосподарських і промислових товарів, що імпортуються з ЄС.
Зокрема, штрафні мита торкнуться книжкової продукції, інструментів, текстилю, кави, вина, сиру, оливкового масла і черепашок з Європи. Під санкції потрапляють в першу чергу Франція, Німеччина, Іспанія і Великобританія, тобто країни, які Вашингтон звинувачує в субсидіях авіабудівному концерну Airbus.
Як повідомлялося, 2 жовтня, ВТО офіційно дозволила американської влади вводити штрафні мита на європейську продукцію. Як зазначили в організації, мита можуть досягати 100%, а загальна сума оподатковуваних ними товарів складе 7,5 мільярдів доларів щорічно.
Єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем попереджала після рішення ВТО, що якщо США дійсно введуть мита, то у Брюсселя не залишиться іншого вибору, окрім як відповісти їм тим же.
Також Трамп пригрозив митами на автомобілі та імпорт автомобілів з Європи. У травні адміністрація відклала ці тарифи на строк до шести місяців.
Варто відзначити, що в 2018 році США направили близько 319 мільярдів доларів в країни ЄС, що зробило їх найбільшим американським експортним ринком. Америка імпортували товару з Європи на суму близько 488 мільярдів доларів.
Раніше повідомлялося, що Євросоюз готовий піти на поступки США і знизити мита на імпорт американських автомобілів в ході переговорів з Вашингтоном, а також працювати над усуненням взаємних мит на продукцію переробної промисловості.
З 22 червня 2018 року вступили в силу мита Євросоюзу на деякі товари з США. Тим самим країни Європи відреагували на рішення президента США Дональда Трампа ввести мита на сталь і алюміній з Європи, Канади і Мексики, в якому вже з'явилися свої винятки у вигляді кількох імпортерів.
Нагадаємо, що 1 березня 2018 року на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі й алюмінію. Уже 8 березня очільник Адмінстрації підписав розпорядження про оподаткування іноземної сталі 25% митом, а алюміній - 10%.