"Ми домовилися розпочати наступний транш фінансування для Туреччини і передати 500 млн євро для трастових фондів ЄС по Африці", - зазначив він.
За словами канцлерки Німеччини Ангели Меркель, мова йде про суму у розмірі три мільярди євро.
"Угода ЄС-Туреччина: ми хочемо зробити все, щоб реалізувати цю угоду в повному обсязі. Був важливий сигнал - зараз ми, нарешті, можемо перевести Туреччині другий транш, наступні 3 млрд євро, звичайно, на проекти для забезпечення біженців - тут Туреччина докладає надзвичайні зусилля", - зазначила вона.
Відповідну угоду ЄС і Туреччини було укладено у березні 2016 року. Наразі країна вже прийняла близько 3,6 млн біженців. Згідно з домовленістю, Анкара забирає всіх біженців, які наново прибувають на грецькі острови, й активніше протидіє угрупованням контрабандистів. Своєю чергою країни-члени ЄС забирають у неї сирійських біженців і фінансово допомагають Анкарі забезпечувати проживання мігрантів.
Нагадаємо, 11 червня Італія відмовилася прийняти судно Aquarius із 629 мігрантами на борту. У відповідь президент Франції Еммануель Макрон звинуватив новий італійський уряд в "цинізмі і безвідповідальності". Через це Міністерство закордонних справ Італії викликало на аудієнцію посла Франції в Італії. У відомстві назвали реакцію Парижа неприйнятною.
Раніше міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіни заявляв, що його країна має намір депортувати півмільйона нелегальних мігрантів. Це було передвиборною обіцянкою його партії.
Тим часом Франція і Британія підписали нову угоду про прикордонний контроль, спрямовану на протидію нелегальній міграції. Згідно з договором, Лондон додатково виділить 44 мільйони фунтів стерлінгів на вирішення проблеми Кале, де розташований стихійний табір мігрантів.