ЄС розділився через ставлення до перспективи членства України – Die Welt

Поділитися
ЄС розділився через ставлення до перспективи членства України – Die Welt ЄС розділився у думках щодо перспективи членства для України © Сайт президента України
Прихильники надання перспективи членства нагадують, що саме це стимулювало країни в Східній Європі проводити реформи.

Сьогодні пройдуть основні переговори на саміті "Східного партнерства" в Ризі. Але ще вчора було зрозуміло, що Євросоюз розколовся щодо того, чи варто обіцяти Україні, Молдові і Грузії перспективу повноцінного членства.

Про це на сторінках Die Welt пишуть оглядачі Герхард Гнаук і Юлія Смірнова. Вони зауважують, що найбільш спірними на саміті стали три питання: збройні конфлікти в Східній Європі, перспектива членства в ЄС країн "Східного партнерства" і скасування віз.

Через військову агресію Росії проти України країни-учасниці Євросоюзу вагаються у виборі, як їм далі розвивати відносини з шістьма країнами Східної Європи. З одного боку, через готовність Москви застосувати будь-які методи, доведиться задуматися про відмову від певних амбіцій, а з іншого Європі варто було б прийняти виклик Росії і продовжити роботу на зближення з Україною, Грузією і Молдовою, оскільки Білорусь, Вірменія і Азербайджан, схоже, втратили інтерес до проекту.

У питанні безвізового режиму Молдова стала єдиною країною, якій вдалося досягти успіху і добитися скасування віз. Стосовно України, то країни Західної Європи бояться напливу біженців через війну в Донбасі, яку підігріває Росія.

Що ж стосується перспективи членства, то з огляду на агресивну поведінку Москви Німеччина і Франція не хочуть згадувати про "європейську перспективу" у підсумковому документі саміту в Ризі.

В цей же час, країни Балтії, Польща і Данія наполягають, що таку перспективу треба обов'язково згадати. Оскільки сама заради членства в ЄС країни в Східній Європі роками працювали над реформами. Це було головною мотивацією для них. Таким чином, європейці розкололися на два табори у цьому питанні. В цей же час, позиція Великобританії могла б зіграти вирішальну роль. Але Лондон поки що займає нейтралітет.

В цей же час, верховний представник ЄС з питань закордонних справ і безпеки Федеріка Могеріні не бачить сенсації в Ризькому саміті. У той же час Могеріні вважає, що цей саміт стане першим в нових історичних реаліях.

Раніше повідомлялося, що Білорусь і Вірменія відмовилися підписувати декларацію з засудженням анексії Криму. У той же час, пізніше прийшли до компромісу і очікується, що в тексті документа залишиться засудження анексії Криму Росією, однак із застереженням, що Білорусь і Вірменія залишаються при своїй позиції по Криму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі