Документ передбачає також, що ЄС додатково налаштований на дозвіл безвізового в'їзду для жителів Туреччини. "ЄС не тільки продав свою душу в той же день, він насправді закінчив ці переговори досить паршивою угодою", - вважає автор статті.
Оглядач не впевнений, чи відповідає укладена угода всім нормам міжнародного права. На його думку, швидше за все, її можна буде оскаржити в суді. "Але навіть якщо угода буде юридично обґрунтована, то у мене є сумніви, чи може вона бути реалізована", - задається питанням автор статті.
На його думку, навіть якщо угода буде виконана в повному обсязі, це не полегшить тиск через наплив мігрантів у ЄС. Закриття західного балканського маршруту для біженців "принесло короткочасне полегшення", але є численні альтернативні маршрути, якими можуть скористатися біженці. "Вони можуть пройти через Кавказ і Україну, або через Середземне море в Італію та Іспанію. Якщо країни закриють свої кордони, це не зменшить потік біженців, а просто відволіче їх", - наголошується в статті.
Як заявляв голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, підписаний документ між ЄС і Туреччиною, "відповідає усім європейським і міжнародним нормам у цій галузі". Згідно з документом, з 20 березня, всіх нелегальних мігрантів, які прибудуть в Грецію, почнуть висилати назад через Егейське море на турецьку територію.
При цьому 16 березня Меркель попередила, що на даному етапі питання можливого вступу Туреччини до ЄС "не на порядку денному".
Німецька газета Handesblatt писала, що голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер сумнівається, що тісна співпраця між Анкарою і Брюсселем зі врегулювання міграційної кризи прискорить включення Туреччини до ЄС. На його думку, членство Туреччини в ЄС неможливо найближчі десять років.