Путін хоче мати вплив на зовнішню і оборонну політику Києва і поки що ніщо йому не перешкоджає йти до своєї мети. Про це на сторінках Die Zeit пише Крістоф Шильц, який зауважує, що дружні відносини між ЄС і Україною наразі стали дещо прохолоднішими.
Захід вважає, що Україна недостатньої швидко проводить реформи. А Україна вимагає від Європи оборонне озброєння для самозахисту від агресії Росії, безвізовий режим і введення миротворців, "які б могли зробити для встановлення миру значно більше, ніж обмежена в діях місія ОБСЄ".
Оглядач вважає, що всі ці вимоги Києва цілком виправдані. Але навряд чи ЄС задовольнить їх найближчим часом. Автор додає, що Німеччина грає ключову роль в зовнішній політиці ЄС. Тому саме Берлін повинен наважитися більше допомагати Україні, ніж він робив це до цього часу.
"Більше немає ніякої користі від того, щоб триматися за мінські домовленості, як за святиню, оскільки ситуація, нажаль, свідчить про те, що домовленості за крок від зриву і не принесуть Україні стабільного миру", - йдеться в статті.
Німецький оглядач радить ЄС готуватися до моменту, коли про мінські домовленості можна буде забути і потрібно буде допомогти Україні зміцнитися.
В цей же час, на саміті Україна та ЄС підтвердили єдність політики щодо РФ. Про це повідомив президент України Петро Порошенко у своєму виступі для преси за підсумками саміту. Сьогодні ж у Єврокомісії підказали, як повернути економіку України "на рейки розвитку".