Країни Європейського союзу на 99% погодили текст угоди про механізм призупинення дії безвізового режиму, решта питань не має величезної політичної ваги, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на свої джерела в Єврокомісії.
За даними видання, схвалення механізму гальмує Франція, яка побоюється напливу турецьких мігрантів в разі введення безвізового режиму між Туреччиною та ЄС. Ключовим питанням, за яким країни не могли дійти до угоди на зустрічі постпредів країн-членів ЄС у середу, стосується принципу "виборчого припинення безвізового режиму".
В даний момент обговорюється ідея призупинення безвиза за пропозицією Єврокомісії для окремих категорій власників паспортів. Однак країни ЄС поки погодили принцип і перелік категорій.
Безвізовий режим для України і Грузії набуде чинності одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення "безвиза".
17 листопада Комітет постійних представників Євросоюзу дав згоду на початок міжінституційних переговорів щодо безвізового режиму для України, давши старт переговорам між Радою ЄС та Європарламентом.
На саміті Україна-ЄС президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що питання безвізового режиму України має бути вирішено до кінця року.
Комісар ЄС з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Хан заявив, що ЄС зіткнеться з проблемами, якщо не надасть Україні безвиз, проте завдання із введення його вже до кінця поточного року є надто амбітною.
Нагадаємо, перед зустріччю президента України Петра Порошенка з лідерами ЄС голова Європарламенту Мартін Шульц заявив, що Єврокомісія і Європейський парламент зробили все для скасування візового режиму між ЄС і Україною. Відповідні рішення були прийняті на засіданні постійних представників країн-учасниць і в спеціальних комітетах.
Президент України Петро Порошенко за підсумками зустрічі 24 листопада з лідерами ЄС у Брюсселі, заявив, що переговори між Європарламентом і Європейською радою щодо лібералізації візового режиму для України повинні завершитися до кінця 2016 року.