Ситуація з Україною продовжує викликати значну заклопотаність, і за відсутності прогресу на шляху до переговорного рішення Європейський Союз буде посилювати тиск на Росію, заявив голова Європейської Ради Херман ван Ромпей.
"Насильству і беззаконню у Східній Україні потрібно терміново покласти край", - підкреслив глава Євроради.
Він пообіцяв, що "за відсутності прогресу на шляху до переговорного рішення Європейський союз буде наполягати, і, якщо це необхідно, посилювати тиск на Росію".
Ван Ромпей вважає, що два тижні тому у Женеві за участю ЄС і США було "відчинено двері" до врегулювання ситуації, і цей шанс необхідно використовувати, щоб дійсно просуватися до деескалації. Однак, на його думку, цього поки що немає.
"Сьогодні ми знову переживаємо період геополітичної невизначеності. Звичайно, такі періоди не можна порівнювати, але з потрясіннями в Україні ми знову бачимо біля самих кордонів Європейського Союзу ті нагадування історії, про які ми думали, що вони давно у минулому", - сказав глава Євроради, виступаючи в середу, 30 квітня, у Празі на бізнес-форумі "ЄС і Чеська Республіка, десять років разом".
За його словами, з самого початку кризи Європейський Союз діяв за двома напрямками. З одного боку, він "посилав єдиний, сильний сигнал до Москви", про те, що конфронтація і дестабілізація спільних сусідів не дасть Росії жодної вигоди. З іншого - заохочував українську владу йти шляхом реформ до відкритої, сучасної, інклюзивної України.
"Всі країни Європейського Союзу підтримують Україну як партнера і готові допомогти країні фінансово, а також допомогти здійснити багато необхідних політичних та економічних реформ на користь українського народу і всіх його сусідів", - зазначив Ван Ромпей.
Він нагадав, що солідарність ЄС з Україною виникла задовго до кризи. Вона народилася ще п'ять років тому, а не під час листопадових подій на Майдані через непідписання угоди про асоціацію.
Нещодавно у Брюсселі було підписано політичну частину Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а економічну буде підписано після того, як у країні пройдуть президентські вибори 25 травня, сказав голова Євроради. За його словами, все це забезпечить українському народові "перспективу європейського способу життя і процвітання, на яку він заслуговує".
Ван Ромпей вважає, що ситуація навколо України змушує країни ЄС переосмислити Європейський Союз, з точки зору його слабкостей, того, що можна було б зробити інакше.
Він зазначив, що "особливе значення має питання про доступ до енергетичних ресурсів", і вказав як на правильне рішення на угоду між Україною та Словаччиною про реверсивний потік газу. !zn
Читайте також:
МВФ вважає, що Росія вже вступила у стадію рецесії
Microsoft введе санкції проти російських компаній
Меркель підтримала санкції ЄС і США проти Росії