В Європейському союзі прагнуть досягти успіхів на переговорах з Великою Британією щодо умова Brexit, але, в той же час, готуються до жорсткого варіанту виходу Сполученого Королівства з ЄС, при якому ці переговори не принесуть результатів, заявила федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель.
"Всі готуються до варіанту, при якому угоди не буде. Це роблять Єврокомісія, Німеччина", - сказала Меркель на прес-конференції в Брюсселі, при цьому додавши, що в Європі сподіваються на успіх переговорів.
Вона також зазначила, що дата наступної зустрічі лідерів ЄС за Brexit поки невідома.
"Ми домовилися, що ми зустрінемося знову тоді, коли буде досягнутий істотний прогрес, в будь-який зручний для цього час. Але зараз поки ми не можемо сказати, коли така зустріч може відбутися", - сказала Меркель.
На разі не вирішені кілька ключових питань, включаючи кордон Ірландії.
Раніше стало відомо, що глави 27 країн-членів Європейського союзу вирішили скасувати екстрений саміт, присвячений виходу Британії з складу Євросоюзу, раніше призначений на 17-18 листопада.
У неділю, 14 жовтня, видання Politico повідомило, Лондон і Брюссель домовилися про перехідний період для Британії, щоб уникнути жорсткого сценарію Brexit. Однак, словами посадовців, під час консультацій у Брюсселі сторонам не вдалося досягти прогресу в переговорному процесі до того, як до нього доэдналася британський прем'єр Тереза Мей.
Нагадаємо, 20 червня Палата Лордів британського Парламенту затвердила остаточний варіант законопроекту про вихід Великої Британії з ЄС. 26 червня королева Великої Британії Єлизавета II дала згоду на прийняття законопроекту про Brexit.
Британія залишить Євросоюз у березні 2019 року. Після цього, протягом 21 місяця діятиме перехідний період. За цей час сторони мають узгодити питання нового формату відносин. На час перехідного періоду Сполучене Королівство не зможе приймати участь у прийнятті спільних рішень членів ЄС, але продовжуватиме вносити кошти до бюджету організації та визнаватиме рішення Європейського суду. Крім того, Лондон залишатиметься членом європейського ринку та Митного союзу.