ЄС чекає від України скасування е-декларацій для антикорупціонерів і активістів

Поділитися
ЄС чекає від України скасування е-декларацій для антикорупціонерів і активістів Законопроект про скасування е-декларацій для антикорупціонерів не набрав голосів у парламенті
1 квітня настане крайній термін внесення даних про майно та доходи всіх підрядників антикорупційних організацій

Минулого тижня пройшов крайній термін перегляду закону по е-деклараціях для антикорупційних активістів, однак Євросоюз все одно чекає від України скасування цієї вимоги, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на представництво ЄС в Україні.

"Євросоюз і надалі очікує, що українська влада скасує поправки (прийняті в 2017 році), які розширюють коло тих, на кого поширюється зобов'язання подавати е-декларації, з офіційних осіб на представників громадянського суспільства. Ми розраховуємо, що Україна приведе (власне законодавство) у відповідность з рекомендаціями Венеціанської комісії Ради Європи", - пояснили в представництві.

В дипмісії зазначили, що вважають поточні зобов'язання неприпустимим втручанням у роботу громадянського суспільства.

"Громадянське суспільство повинно мати можливість працювати без надмірних перешкод і втручання", - йдеться в коментарі представництва.

Як відомо, за чинним законодавством 1 квітня настане крайній термін внесення даних про майно та доходи всіх підрядників антикорупційних організацій у реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Для тих, хто не виконає цю вимогу, передбачена кримінальна відповідальність. Міжнародні партнери України протягом останнього року вимагають від Києва скасувати цю норму, однак відповідний законопроект не набрав голосів у парламенті.

Нагадаємо, в березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларації. Однак під час розгляду у другому читанні законопроект були внесені суттєві правки. Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій.

У липні 2017 року президент Петро Порошенко вніс у Раду законопроекти №6674 і 6675, які замінюють декларації антикорупціонерів на розширену звітність про доходи організацій.

Венеціанська комісія рекомендувала Україні до 1 квітня скасувати обов'язкове електронне декларування для представників антикорупційних громадських організацій. У Венеціанській комісії також підкреслили, що громадські антикорупційні організації не повинні піддаватися більш суворій фінансовій звітності і не повинні розкривати більш детальну інформацію, ніж інші неприбуткові організації, підприємства чи інші юридичні особи.

Детальніше про законопроекти президента читайте в матеріалі Олександра Леменова "Марлезонський балет: е-декларування для антикорупціонерів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі