ЕК намагається заблокувати проект газопроводу "Південний потік" через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи, який спрямований на диверсифікацію маршрутів експорту російського газу.
Єврокомісія не виключає, що закон може порушувати правила Євросоюзу, в тому числі в рамках третього енергопакету.
"Вони відокремили будівельні компанії від інших. Вони сподіваються, що це не йде врозріз з правилами (ЄС), зокрема щодо поділу (виробників і транспортерів газу в рамках третього енергопакету - ред.). Ми не поділяємо цієї думки, ми вивчаємо ситуацію, і ми не посоромилися вжити необхідних заходів", - заявив директор відділу внутрішнього енергетичного ринку ЄК Клаус-Дітер Боршардт на конференції з газової проблематики в Брюсселі.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан був одним з європейських політиків, які критикували введені санкції проти Росії. На початку липня Орбан заявив, що Угорщина мала намір продовжити будівництво "Південного потоку", по якому російський газ буде поставлятися в обхід України. "Угорщина буде будувати "Південний потік", оскільки цей проект забезпечить безпеку енергопостачання", - заявляв він тоді.
Проект будівництва "Південного потоку" був заблокований ЄС. Одна з головних претензій європейських чиновників до проекту полягає в тому, що, згідно з правовими нормами ЄС, постачальник енергоносіїв, в даному випадку - "Газпром", не має права контролювати доступ до трубопроводів.
Враховуючи позицію ЄС, в серпні Болгарія, а пізніше і Румунія призупинила всі дії по газопроводу "Південний потік" доти, доки проект не буде відповідати європейському законодавству.