Кримінальних справ проти відстороненого від влади президента Єгипту Мухаммеда Мурсі і лідерів ісламістів, у тому числі в справі про масову втечу з в'язниць в дні революції 2011 року, поки що не порушували. Про це повідомив сьогодні помічник генпрокурора Єгипту Адель Саїд.
За його словами, екс-керівника країни на допит не викликали, а слідчі органи продовжують збір доказів та вивчають подані позови проти Мурсі і керівництва асоціації "Братів-мусульман".
Низка західних ЗМІ повідомила про те, що колишній єгипетський президент був допитаний слідчими генпрокуратури. У наглядовому органі категорично спростували цю інформацію, заявивши, що вона "не відповідає дійсності", а дата початку допитів поки не визначена.
Ще в четвер генеральна прокуратура санкціонувала початок розслідування справи, що отримала назву "Велика втеча", за якою, крім Мурсі, проходять ще 34 лідери "Братів-мусульман", передавши його в слідчі органи держбезпеки. Йдеться про події кінця січня 2011 року, коли в розпал заворушень, які призвели до відставки Хосні Мубарака, на виправні установи в країні були здійснені десятки нападів. З місць ув'язнення втікли тисячі в'язнів - хтось з власної волі, а деякі - під загрозою зброї "визволителів" (згідно з рядом наявних доказів, активісти "братів", "Хезболла" і ХАМАС). Багато втікачів пізніше самі здавалися силовикам, але знайшлися й ті, хто вважав за краще сховатися від правосуддя.
Серед останніх було багато засуджених за тероризм, а також представники "Братів-мусульман", зокрема - колишній президент.
Раніше джерела в генпрокуратурі повідомляли, що вже найближчим часом фігурантам у "Великій втечі" можуть бути висунуті звинувачення і слідчі почнуть їх допити. Зокрема, учасникам масового втечі інкримінуються напади на в'язниці, тероризм, вбивство ув'язнених, атаки на співробітників силових структур і захоплення зброї та боєприпасів. Однак поки цього не сталося.
Між тим, ще напередодні слідчі розпочали вивчення ряду інших позовів, за якими лідери ісламістів звинувачуються в причетності до скоєння ще ряду злочинів. Серед них - "співробітництво з іноземними органами і шпигунство на користь іншої сторони, що могло завдати шкоди національним інтересам держави, розправи над мирними демонстрантами і підбурювання до вбивства, незаконне володіння зброєю і вибуховими речовинами, а також напади на військові казарми, підрив безпеки, суверенітету країни і нанесення шкоди її економіці".
Прокуратура готується провести допити цих людей, серед яких також значаться імена верховного наставника "братів" Мухаммед Бадіа, ще одного з керівників ППС Мухаммеда аль-Бельтагі, а також радикального проповідника Сафуата Хігазі. У тому випадку, якщо слідчі встановлять їх причетність до злочинної діяльності, проти них будуть порушені кримінальні справи.
Раніше прокуратура Єгипту віддала розпорядження затримати 10 керівників "Братів-мусульман", включаючи верховного наставника ісламістів. Однак більшість з них досі залишається на волі. !zn
Читайте також:
Поваленого президента Єгипту Мурсі звинуватили в шпигунстві і вбивстві протестувальників
Єгипетська прокуратура розпорядилася заарештувати лідера "Братів-мусульман" і його прихильників
Держдеп США більше не вважає Мурсі президентом Єгипту