Вся 3.
Два роки тому стався катастрофічний землетрус магнітудою 9 біля узбережжя префектури Міягі. Він викликав гігантські цунамі, висота хвиль яких місцями перевищувала 40 метрів.
У результаті загинули майже 15,9 тисячі осіб, близько 2,7 тисячі досі вважаються зниклими безвісти. Були зруйновані майже 400 тисяч споруд, знищені цілі населені пункти і міські квартали.
По всій Японії проходять жалобні заходи. Центральні збори в присутності імператора Акіхіто і прем'єр-міністра Сіндзо Абе організовано в будівлі Національного театру в центрі Токіо.
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе виступив з відеозверненням в інтернеті у зв'язку з другою річницею масштабного землетрусу.
"Людям у постраждалих районах і далі потрібна допомога. Допомога може бути різною - волонтерська діяльність, грошові пожертвування, туризм, купівля товарів, вироблених в цих районах. Поки не прийде весна у постраждалі райони, не буде цієї весни і в Японії", - заявив прем'єр.
На день раніше - перед річнице аварії - з акціями протесту на вулиці вийшли тисячі демонстрантів, які виступають проти використання ядерної енергетики.
Демонстрантів лякає те, що після того, як до влади в країні прийшов консервативний уряд, був запропонований запуск декількох реакторів, які були законсервовані після аварії на АЕС.
На даний момент на території Японії в робочому стані знаходяться тільки два реактори.
Всі японські атомні електростанції були закриті після потужних землетрусів у березні 2011 року. !zn
Читайте також:
У Японії оприлюднили добірку відео, знятого під ударами Великого землетрусу 2011 року
Японія перегляне відмову від ядерної енергетики
У Японії стався землетрус в районі атомної станції "Фукусіма-1"
У Японії вперше після аварії на "Фукусімі" буде побудована нова АЕС