Останній що діє в Японії ядерний реактор закривається для подальшої інспекції. Як очікується, планова профілактика займе близько півроку.
Йдеться про четвертому реакторі АЕС "Оі" в префектурі Фукуї на заході країни.
Потужності реактора почнуть знижуватися вже увечері в неділю, 15 вересня, і очікується, що він буде повністю зупинений в понеділок.
Таким чином, вперше за останні 14 місяців в країні буде зупинена експлуатація всіх 50 ядерних реакторів. Японія на час стане країною, вільною від ядерної енергетики.
Раніше був зупинений третій реактор на цій же станції.
Нагадаємо, після аварії на АЕС "Фукусіма-1" у березні 2011 року, в травні 2012 року для перевірок були заглушені всі 50 реакторів Японії.
Третій і четвертий реактори АЕС "Оі", потужність кожного з яких дорівнює 1,18 млн кіловат, стали єдиними перезапущенными реакторами. Тепер же настав час для їх зупинки на профілактичний огляд (за законом атомні реактори повинні проходити профілактику кожні 13 місяців).
Раніше за продовження використання ядерної енергії відкрито виступав японський прем'єр Сіндзо Абе, однак громадськість країни виступала проти цього з-за катастрофи на "Фукусімі".
У березні 2011 року на АЕС "Фукусіма-1" після потужного землетрусу і послідував за ним цунамі заввишки 14 метрів сталася аварія. Природна стихія затопила чотири з шести реакторів АЕС і вивела з ладу систему охолодження реакторів. Це призвело до серії вибухів водню і розплавлення активної зони.
Околиці електростанції були заражені радіацією. Влада евакуювала приблизно 160 000 місцевих жителів. Як очікується, повна ліквідація наслідків аварії, включаючи демонтаж реакторів, займе 40 років. !zn
Читайте також:
"Фукусіму" мають намір захистити крижаною стіною
Рівень радіації в грунтових водах біля "Фукусіми" виріс в 15 разів
Перехід до нової моделі енергоринку загрожує українській ядерній енергетиці деградацією
ЄБРР позичив Україні 300 млн євро для підвищення безпеки АЕС