Як на поширення коронавірусу впливає національний менталітет – приклад Японії

Поділитися
Як на поширення коронавірусу впливає національний менталітет – приклад Японії
Число заражень у Японії зростає порівняно повільно.

Під час активного поширення коронавірусу у Європі та США, японцям вдалося відносно стримати захворювання. Однією з ключових причин низької кількості зареєстрованих інфекцій є те, що Японія встановила суворі критерії щодо тих, хто має право на тестування на коронавірус, пише The Japan Times. Однак, фахівці сперечаються, чи міг на стан епідемії в країні вплинути менталітет японців.

Влада Японії зосередилась на тестуванні лише тих людей, у яких була гарячка більше ніж чотири дні, у тих, хто повернувся із закордонних поїздок, тісні контакти із зараженими або тих, хто має досить сильні симптоми, щоб вимагати госпіталізації. Метою такого підходу було не виявити всіх заражених людей, а скоріше зосередити ресурси на тих, хто найбільше потребує лікування, та відстежити скупчення інфекції. Також, японські лікарі використовували сканери КТ для виявлення пневмонії без попереднього тестування на COVID-19. Таким чином, деякі люди, які лікуються від коронавірусної хвороби не потрапляють до статистики коронавірусу.

Але фахівці зазначають, що здатність стримувати поширення коронавірусу також багато в чому пов'язана саме японською культурою. Видання зазначає, що такі звички японців як не торкатися шкіри інших людей, пити багато чистої води, гуляти на свіжому повітрі та носити маски допомогли обмежити зараження. Також в країні, надзвичайно чисті громадські місця, мало кіосків, а продукти харчування часто мають індивідуальну упаковку.

Японський біолог Іронорі Фунабікі у своєму дописі в Twitter зазначив, що з початку епідемії в Японії всі масово почали носити маски, люди у громадському транспорті перестали розмовляти, скасували релігійні зібрання, а також японці перестали їсти голими руками.

Попри постійні поради Всесвітньої організації охорони здоров'я про те, що здоровим людям не потрібно носити маски, зараз багато експертів у США рекомендують розглянути широкомасштабне використання масок на основі даних, що показують їх ефективність для блокування передачі вірусу повітряно-крапельним шляхом.

Фахівець з інфекційних хвороб університету Кобе Кентаро Івата відкидає вплив культури на поширення коронавірусу: "незалежно від культури, якщо ви припините нагляд за людьми, ви швидко отримаєте велике поширення".

Деякі експерти навпаки зазначають, що японський менталітет може перешкоджати ефективній боротьбі з коронавірусом. Деякі японці уникають тестування, щоб у випадку позитивного результати, не завдавати клопоту іншим, що в японській культурі називається "мейваку". Наприклад, ніхто не хоче знаходитись поруч із зараженою людиною і, таким чином, заражений стає відповідальним за закриття всієї фабрики чи офісу. Японці також бояться пов'язувати ім'я свого роботодавця з вірусом, що може відлякати клієнтів.

Серед японців також існує традиція звинувачувати людей у ​​їх "неналежному догляді за собою", якщо людина раптом хворіє. Таким чином заражені коронавірусом громадяни бояться загального засудження та дискримінації.

На жаль, в японській історії є чимало прикладів інтенсивної дискримінації людей, хворих на хворобу Хансена та туберкульоз, та проти "гібакуші" (тих, хто вижив від атомних вибухів). Людей з хворобою Хансена відокремлюють від суспільства і вони не можуть адаптуватися навіть після одужання, а члени сім'ї хворих на туберкульоз не можуть одружитися. Люди, яких називають "гібакуша" та їх діти не можуть працевлаштуватись в Японії.

Езбі Браун, провідний науковий співробітник Safecast, організації, заснованої після ядерної катастрофи в Фукусімі, зазначає: "Я думаю, що існує сильна стигматизація людей із захворюваннями. Так було і після Фукусіми щодо людей з радіаційним опроміненням. Це не заразно, але багато людей реагували ніби це так. Ми чули про багато випадків знущань з евакуйованих з "Фукусіми".

Браун зазнасає, що ці погляди часто пов'язані з ідеалами чистоти та традиційним відхиленням духовного чи фізичного "забруднення" у Японії.

Нещодавно Safecast створив платформу для того, щоб люди могли поділитися своїм досвідом успішного або безуспішного тестування на COVID-19. Зважаючи на те, що японці можуть побоюватися стигматизації та приховувати факт тестування, навіть якщо результат виявився негативним, вся інформація на ресурсі анонімна. Автори проєкту сподіваються, що це допоможе здатність адаптувати культурні фактори в Японії та, зрештою, контролювати поширення вірусу.

Станом на ранок, 4 квітня, кількість інфікованих коронавірусом зросла до 1 млн 99 тисяч 960 пацієнтів. Серед них 228 975 тисяч тих, хто одужав, і 59 197 померлих. Відомо, що найбільше випадків інфікування на цей час у США - 277 475, з них померли 7 402 пацієнти та одужали - 12 283. Далі йдуть Італія та Іспанії, там, відповідно, 119 827 та 119 199 заражених. Китай по числу хворих випередила також Німеччина - 91 159 заражених.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі