Український уряд заявив про гостру необхідність проведення дострокових виборів на Донбасі, в той час як німецький канцлер Ангела Меркель виступає за дотримання мінських домовленостей, пише німецьке видання Handelsblatt.
Минулого тижня відбулася зустріч Меркель і Яценюка в Берліні. Українські прем'єр під час зустрічі з німецьким канцлером запевнив її в тому, що Київ вважає вкрай важливим проведення дострокових виборів на Донбасі.
"Звичайно, це буде складно проводити виборчу кампанію, коли це доводиться робити під дулом автомата", - сказав Яценюк. Він підкреслив, що для Києва ці вибори дуже важливі, оскільки за допомогою їх буде обраний орган, який зможе вести переговори з Україною.
Також Яценюк заявив, що для Києва важливо дотримання "реального режиму припинення вогню".
У свою чергу, Меркель під час зустрічі говорила про "значні кроки з реформування" та про боротьбу з корупцією як про можливості поліпшити інвестклімат.
Також німецький канцлер підкреслила важливість реалізації узгодженого мирного плану.
Верховна Рада 17 березня підтримала постанову, якою визначено перелік окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування. За постанову проголосували 296 депутатів.
Президент України Петро Порошенко 16 березня вніс на розгляд у Верховну Раду поправки до закону про "особливий статус" окремих регіонів Донбасу.
Новий законопроект передбачає, що раніше прийнятий закон "про особливий статус" окремих регіонів Донецької і Луганської областей, почне діяти після позачергових виборів, проведених у відповідності з Конституцією України, з дотриманням..вільних і прозорих виборів, а також публічності та відкритості виборчого процесу..з обов'язковим дотриманням стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів".
Повідомлялося, що вибори в місцеві ради України пройдуть 25 жовтня 2015 року, заявив президент Петро Порошенко.
Порошенко також зазначив, що місцеві вибори в окупованій частині Донбасу відбудуться лише за умови, що їх проведення буде відповідати вимогам ОБСЄ. Зокрема, всі іноземні збройні формування мають бути виведені з цих територій, там має бути відновлене українське телебачення і радіомовлення, там повинна бути відновлена діяльність політичних партій, там повинна бути забезпечена агітаційна повноцінна кампанія, там повинна бути забезпечена діяльність іноземних спостерігачів. Як наслідок цього, українська влада гарантує окремі повноваження місцевого самоврядування.