WP: Візит Зеленського в США виявив, що погляди Вашингтона і Києва дещо розійшлись

Поділитися
WP: Візит Зеленського в США виявив, що погляди Вашингтона і Києва дещо розійшлись © Офіс президента
Схоже, Вашингтон і Київ по-різному бачать як подальший хід війни, так і її завершення, і ця проблема поки залишається без вирішення.

Не варто припускатися помилки: сміливого українського президента Володимира Зеленського зустріли запальними і щирми вітаннями, але попри це, його візит у Вашингтон був воєнним самітом. І, схоже, він закінчився тим, що між двома союзниками з’явилися розбіжності в поглядах на їхні стратегії і кінець війни.

Про це в статті для Washington Post пише американський журналіст і письменник Девід Ігнатіус. Він пояснює, що, помітивши відсутність згоди між Вашингтоном і Києвом, він не намагається применшити надзвичайний успіх візиту Зеленського. Український лідер в зеленому військовому костюмі і військових черевиках знову пожвавив світ, пройшовшись через Білий дім і Капітолій ходою бійця, який ніколи не здасться.

У своєму зверненні до Конгресу Зеленський рішуче сказав, що добивається «абсолютної перемоги» над Росією. Це ж пообіцяв президент Франклін Рузвельт, коли США вступили в Другу світову війну.

«Український народ теж абсолютно переможе», - додав український президент.

Зеленський використав слово «перемога» 11 разів під час своєї промови, а також один раз під час зустрічі з журналістами в Білому домі після зустрічі з Байденом. Доволі промовисто, що Байден не використав це слово жодного разу. Замість цього він пообіцяв підтримувати українську «незламну рішучість… обирати власний шлях».

«Ми будемо з вами стільки, скільки буде треба», - сказав Байден.

Ігнатіус пише, що посилання Зеленського на Рузвельта нагадало про ще один воєнний саміт, а саме конференцію в Касабланці у січні 1943 році, в якій взяв участь тогочасний президент США і прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль. Саме на цій зустрічі Рузвельт вперше проголосив, що його мета - це «безумовна капітуляція» Осі.

«Миру у світі можна досягти лише повним знищенням німецької і японської воєнної сили», - сказав Рузвельт.

Ігнатіус зауважує, що російсько-українська війна майже напевне не закінчиться повним знищенням російської воєнної сили. Це може пояснити, чому Байден активно чинить опір риториці про «тотальну перемогу». Він сказав про це відверто в середу під час прес-конференції в Білому домі, коли український репортер запитав, чи не збирається адміністрація дати Києву далекобійні ракети, здатні завдавати удари по Росії і забезпечити Україні «всі необхідні можливості для швидшого визволення територій». Байден відповів, що передача такої потужної зброї «може призвести до розпаду НАТО». Він додав, що союзники в альянсі «не хочуть йти на війну з Росією. Вони не хочуть Третю світову війну». Байден сказав так, ніби це саме те, чого хочуть союзники. Але уникнення прямого конфлікту між США і Росією, навіть попри підтримку українського опору, було однією з центральних воєнних цілей американського президента.

Є ще одна розбіжність між поглядами лідерів України і США на конфлікт. Для Байдена йдеться про те, щоб зупинити Владіміра Путіна і російську «неспровоковану, невиправдану, широкомасштабну атаку проти вільного народу України». І коли Путін усвідомить, що він точно не може перемогти у війні, тоді Зеленський зможе вирішувати, як він хоче, щоб війна закінчилася, добиваючись «справедливого миру», - пояснив Байден. Зеленський пропонує дещо інше формулювання. 

«Як і десятки українців, з якими я розмовляв під час двох візитів у Київ минулої осені, він, вочевидь, вважає ворогом не просто Путіна, а саму Росію», - пише Ігнатіус.

«У росіян буде шанс стати вільними, лише коли вони переможуть Кремль в своїх головах», - сказав український президент Конгресу.

Він описав успіх України як перемогу для європейців, для вільного західного світу, до якого українці хочуть приєднатися вже багато століть.

«Російська тиранія втратила контроль над нами. І вона ніколи не буде впливати на наші уми знову», - сказав Зеленський.

Обох: Байдена і Зеленського, - запитали про мир. Американський лідер підштовхнув свого українського колегу, сказавши, що «ви готові добитися справедливого миру», додавши при цьому, що саме Путін винен в появі затяжної війни.

«Ми обоє хочемо, щоб ця війна закінчилася. Вона може закінчитися сьогодні, якби у Путіна взагалі була гідність і він зробив правильний вибір, відступивши. Але цього не станеться… зараз», - сказав Байден.

Зеленський сказав, що у нього є «формула миру», яка фактично полягає в виведенні військ Росії з усіх територій, які вона незаконно захопила з 2014 року. Ігнатіус погоджується, що зараз це правильна відповідь. Але через хвилину від дав більш детальний коментар.

«Щодо справедливого миру. Я не знаю, що таке «справедливий мир». Це дуже філософський опис… Для мене як для президента справедливий мир - це коли немає компромісів щодо суверенітету, свободи і територіальної цілісності моєї країни, це відшкодування за шкоду, завдану російською агресією», - сказав український президент.

Ігнатіус зауважує, що мир і відшкодування - це не одне і те ж. Війна в Україні - це частина інформаційної війни. І візит Зеленського у Вашингтон була перемогою в цій площині. Він показав світу, «який має вигляд реальний герой». Він вручив своєму союзнику - США - бойовий прапор, підписаний солдатами, які беруть участь в найбільш жорстокій сухопутній війні в Європі, яких не було вже дуже давно. Зеленський правильно доніс свій сигнал: зараз завдання - це протриматися впродовж жорстокої зими і зберегти «сталеву незламність», яку хвалив Байден. США потрібно відправити більше зброї, яка дозволить Україні зберегти свої лінії, а також витіснити росіян там, де це можливо, захищаючи цивільних від ракет і безпілотників.

«В певний момент наступного року доведеться розібратися з напругою, яка ховається під поверхнею цього воєнного саміту. Потрібна буде більша чіткість і єдність в питанні, яким повинен бути український успіх окрім «абсолютної перемоги». Але поки що давайте приймемо формулу Зеленського: «Перемога, лише перемога»», - пише Ігнатіус.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Евгений Буравлёв
23 Грудня 2022, 17:04
І ШО ТАМ ЩЕ РОЗІЙШЛОСЯ? Те, що відбувається, свідчить, що "Путін повторює тактику Гітлера у війні" з Україною? Так, повторює, адже ця війна за своїми ознаками є Світовою. Нинішній світ, він розділився на демократичну і авторитарну "половинки", котрі саме і стикнувся у протистоянні. Войовничу ланку, котра вчинила неспроваковану агресію і нині воює, очолює путін. Саме тому путін і вчиняє агресію і веде війну за звичними для авторитарного суспільства правилами. Саме за такими правилами і воював Гітлер. Тому демократичний світ планети має передусім сконцентруватися і перемогти "войовничу ланку" авторитарного світу та згідно досвіду поствоєнного періоду 2-ої Світової війни, покарати агресора. А також створити передумови неповернення війни до світової спільноти, виключивши усі можливості для "пропозицій безпеки для агресора", Адже забезпечення безпеки для агресора виглядає безглуздим.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
kiwi wik
24 Грудня 2022, 03:55
США вважають основним стратегічним суперником Китай, а не масковію. Це для Європи орда - основна загроза, але голови з дупи виймають надто повільно.
Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі