WP: Росія веде війну не лише проти України, а й проти США

Поділитися
WP: Росія веде війну не лише проти України, а й проти США © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Тому Вашингтону пора прийняти це і почати діяти відповідним чином.

Військова допомога США для України хороша, але не достатньо хороша. Причина в концептуальній помилці, яку американці продовжують робити.

«Ми продовжуємо думати, що це «їхня» війна. Але пора зрозуміти, що це «наша» війна теж і діяти відповідно», - пише на сторінках Washington Post старший науковий співробітник «Ради з закордонних відносин» Макс Бут.

Росія не атакувала лише одну країну. Вона атакувала саму основу міжнародного порядку на основі правил, який США і союзники розбудовували після 1945 року. Якщо Москві зійде з рук її агресія, це пошле сигнал диктаторам по всьому світі, що вони можуть робити, що заманеться. А Захід занадто слабкий, щоб зупинити їх. Владімір Путін претендує на країни в Балтії, які, як і Україна, колись були частиною Російської імперії. Китай претендує на Тайвань. Атака проти Литви, Латвії, Естонії чи Тайваню швидко втягне США у конфлікт, який швидко переросте у Третю Світову війну.

Тому найкращий спосіб зберегти мир - це допомогти Україні дати відсіч російським загарбникам, завдавши їм нищівних втрат. Це пошле потужний сигнал не лише Путіну, але кожному диктатору на планеті: не жартуйте з Заходом.

«Але це не те, що ми робимо зараз. Ми забезпечуємо українцям достатньою кількістю зброї, щоб вони не зазнали поразки, але недостатньою для перемоги. На полі битви на Донбасі артилерія ворога має чисельну перевагу над українською в пропорції 10 до 1 на полі. Це неприйнятно. Ми б не були такими скупими, якби війська США були на фронті», - наголошує автор.

Проект «Ціна війни» Браунівського університету підрахував, що з 11 вересня 2001 року США витратили більше 3 трильйонів доларів на війну з тероризмом в Іраку і Афганістані. Ця сума не включає ще трильйони доларів, які були витрачені на підтримку ветеранів й оборону на американській території. А це означає, що кожного місяця Вашингтон витрачав на війну всередньому 12 мільярдів доларів на місяць впродовж 21 року.

Для порівняння з початку російського вторгнення в Україну 24 лютого США виділили військову допомогу на 5,6 мільярдів доларів. І це з урахуванням останнього траншу на 1 мільярд, про який оголосили минулого тижня. Як для допомоги для іноземної держави, це дуже багато. Але це дріб’язок, якщо оцінити цю суму через призму американських витрат на війни. Якби це був американський конфлікт, Вашингтон вже б витратив 48 мільярдів доларів за період з лютого.

На думку Бута, ця разюча відмінність допомагає пояснити, чому американська допомога майже не містить всього того, про що протисть Україна. Президент Володимир Зеленський сказав, що для досягнення «паритету в озброєнні» з ворогом українській армії потрібна тисяча габуць, калібром 155 міліметрів, 300 РСЗВ, 500 танків, 2 тисячі бронемашин і тисяча безпілотників. США передали 126 гаубиць, 4 системи HIMARS, 200 бронемашин і 121 безпілотник Phoenix Ghost. Союзники теж виділили певну техніку, але сумарно цього все одно не достатньо.

США не відправляють Україні літаки чи танки. Адміністрація Байдена не просто відмовляються постачати винищувачі F-16 чи A-10, вона також відмовляє Україні в поставках МіГ-29, які готова віддати Польща. Відставний генерал Девід Дептула сказав, що США мають 200 безпілотників MQ-1C Gray Eagle на складах, які можна швидо відправити українській армії. Озброєні ракетами Hellfire, ці безпілотники могли б змінити хід подій на Донбасі. Але адміністрація Байдена поки не відправила Україні жодного Gray Eagle.

«Ми підтримуємо українську армію так швидко, як це тільки можливо», - сказав начальник Об’єднаного командування штабів генерал Марк Міллі.

Але це не правда. Можна побитися об заклад на всю криптовалюту світу, що якби США втрачали 100 солдатів щодня в боях, вони б кинули на передову більше повітряних і бронетанкових сил, а також артилерії. Вашингтон не говорив би своїм військам: «Не пощастило. Робіть все, що можете». Але саме це він зараз говорить Україні. Чи американські життя варті більше, ніж українські? Так не повинно бути, наголошує автор.

В адміністрації Байдена і її захисників є багато виправдань, чому не можна зробити більше. Мовляв, Америка не хоче вступати у війну з Росією. Ситуація не така критична, як кажуть українці. Або ж вони просто не здатні швидко опанувати велику кількість техніки. Також як аргумент проти відправки зброї Україні звучить припущення, що американські технології можуть потрапити в руки росіян. Або ж що у США дуже обмежені запаси на складах чи що американська зброя якісно краща, ніж російська, тому українцям вистачить і менших поставок. І так далі.

Бут пише, що жодне з цих пояснень не може адекватно пояснити відмову Вашингтону зробити більше. Політики повинні запитувати себе: «Що ми зробили б, якби американські солдати гинули на Донбасі?». І потім діяти відповідно. Це не означає, що потрібно напряму атакувати Росію. Але Америка повинна забезпечити Україну ресурсами, щоб перемогти у війні, яку Росія веде проти всього Заходу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі