Пентагон розширив використання морських маршрутів для доставки зброї в Україну. Хоча раніше Вашингтон покладався саме на авіаційний транспорт, щоб на початку російського вторгнення забезпечити Київ засобами для оборони якомога швидше.
Про це пише Washington Post з посиланням на представника Транспортного командування Збройних сил США. Видання уточнює, що відправка зброї морським транспортом почалася через кілька тижнів після початку вторгнення Росії. Однак, навесні його використання було значно розширене, тому що Вашингтон почав відправляти українській армії гаубиці й інше важке озброєння, якому необхідний стабільний потік боєприпасів великого калібру.
«Коли ми почали передавати гаубиці, ми знали, що знадобиться багато боєприпасів. Тож ми планували трохи наперед, щоб потім можна було почати використовувати більше морські перевезення, щоб забезпечити необхідну підтримку і доставляти її навіть трошки раніше, ніж з’являвся запит», - сказав заступник директора операцій Транспортного командування Збройних сил США полковник Армії Стівен Паттхофф.
Washington Post пише, що розширення морських доставок зброї почалося в момент, коли українська армія змогла змусити сили Росії відступити від Києва і інших міст на півночі України. Тож партнери Києва почали готуватися до війни на виснаження, яка може тривати місяці, а можливо навіть роки. З 24 лютого, коли почалося російське вторгнення, адміністрація Джо Байдена виділила військову допомогу на 12,9 мільярдів доларів, а також у День Незалежності України пообіцяла передати зброю ще на 2,98 мільярди.
Військові США відмовилися вдаватися в деталі щодо маршрутів, які використовуються для постачання зброї Україні. Однак, вони зауважили, що деяке озброєння відправляється напряму на поле битви. А інші вантажі призначені для поповнення американських складів в Європі, з яких зброя раніше була передана українській стороні. Літаки можуть долетіти з США до Європи значно швидше, ніж дійдуть кораблі. З іншого боку, морем можна доставити більші вантажі. Це може допомогти Україні збудувати більший арсенал для майбутніх кампаній.