WP: Найкращий мирний план для України - це ще більше зброї

Поділитися
WP: Найкращий мирний план для України - це ще більше зброї © Штаб ООС / Facebook
Війна наблизилася до моменту, коли кожна сторона бачить для себе вигоду в перемир’ї, але, як не парадоксально, саме зараз Вашингтон повинен подвоїти свою військову допомогу українській армії.

Війна в Україні триває вже третій кривавий тиждень. Тож світ постав перед двома нагальними питаннями: як допомогти сміливим українцям продовжувати їхню битву за свободу і як покласти кінець цій війні, перш ніж Україна буде зруйнована?

Може здатися, що ці питання гостро суперечать одне одному. Але адміністрація Джо Байдена не помиляється, коли вірить у їхню взаємопов’язаність. Збільшуючи військову допомогу для України й змушуючи Владіміра Путіна платити все вищу ціну за вторгнення, США і їхні союзники збільшують шанси досягнення мирної угоди, яка не буде капітуляцією перед зухвалою агресією Росії. Про це на сторінках Washington Post пише американський журналіст і романіст Девід Ігнатіус.

«Іншими словами, військова підтримка України - це найкращий мирний план. Вже зараз українська героїчна оборона змусила Путіна пом’якшити свої початкові військові вимоги. «Мирний процес» триває за участі посередників з Ізраїлю, Німеччини, Франції й інших країн. Будемо сподіватися, що це призведе до припинення вогню незабаром. Але будь-яка реальне рішення буде вимагати від Путіна зміни курсу і не лише, щоб врятувати Україну, а щоб врятувати Росію», - йдеться в статті.

Впродовж попереднього тижня дипломати активно працювали над створенням формували нейтралітету Україна за прикладом Австрії. Гарантами безпеки повинні виступити Німеччина, Франція, Росія, США і може деякі інші країни. Ця формула - це велика поступка Путіну, яка також може скоротити героїчний статус президента Володимира Зеленського. Багато українців погодяться, що їхній народ воює й помирає не за нейтралітет. 

Рішення про війну і мир повинне належати Зеленському і його народу. Але з просуванням дипломатії кілька речей здаються визначеними. По-перше, буде ще більше боїв, перш ніж з’явиться перемир’я. По-друге, українцям (і їхнім партнери в НАТО теж) знадобляться висококласні дипломати для ведення переговорів з хитрими росіянами в процесі, який може нагадувати Дейтонські угоди 1995 року, які зупинили війну на Балканах. 

«Путіну потрібен мир, як нікому іншому, тому що він зазнав невдачі в досягненні своїх воєнних цілей. Україна не впала. Вона довела, що є реальною, об’єднаною нацією, якій Путін відмовляв в існуванні. Європа не підкорилася російським вимогам. Натомість вона стала найбільш консолідованою, ніж будь-коли з 1945 року. США не недієздатні й без лідера. Байден пробурмотів собі шлях до підтримки обох партій», - зауважує автор. 

Безрозсудна авантюра Путіна провалилася. І чим довше триває війна, знищуючи міста України, тим глибшою і довготривалою його поразка буде. Байден збирається відвідати Європу наступного тижня. Цей візит повинен стати платформою для подвійної кампанії: він повинен підтвердити готовність США і НАТО надати Україні зброю для опору російській жахливій неспровокованій атаці. І водночас президент США повинен підтримати мирні зусилля, які не пришвидшувалися за останній тиждень.

Путінська війна повинна закінчитися повною поразкою. Але в ядерну еру такі однозначні результати можуть бути неможливими. Президент Франклін Рузвельт вирішив у січні 1943 року висунути нацистській Німеччині й імперіалістичній Японії вимогу «безумовної капітуляції». Вірогідно, це було найважливіше рішення тієї війни, яке стало визначальним для решти 20 століття. Знищення німецької і японської воєнних машин відкрило шлях для дивовижної реконструкції обох країн як успішних демократій. 

Захід прагне схожої демократичної перебудови Росії. Але досягти це силою зброї неможливо через просту причину: Путін дав зрозуміти, що готовий застосувати ядерну зброю в раді атаки США і їхніх партнерів в НАТО. Байден ще на початку війни сказав (хоч, можливо, і завчасно), що буде уникати прямого військового конфлікту з Росією. Саме тому закриття неба й передача літаків МіГ-29 було б нерозумним. 

Але США не обов’язково вступати в Третю світову війну, щоб знищити російську силу. Путін сам її знищує. Чим довше триває війна, тим менше російської військової й економічної могутності лишається. 

«Режим Путіна самоліквідується, якщо США і їхні союзники зможуть допомогти Україні битися далі. Україні не потрібно перемагати. Як і генералу Джорджу Вашингтону під час Війни за незалежність, їй потрібно лише вижити», - йдеться в статті. 

Адміністрації Байдена не потрібно йти на екстремальні ризики у наступні тижні. Достатньо розширити те, що вже робиться: передати більше протитанкових і протиповітряних ракет через країни НАТО, які межують з Україною. Доставити більші, більш потужні протиповітряні ракети, а не лише переносні Stinger. Відправити ще більше турецьких безпілотників, які були надзвичайно ефективними. Забезпечити Україну протикорабельними ракетами, щоб придушити російське домінування на узбережжі Чорного моря. Відправити більше пального й боєприпасів. Поки Росія буде обирати битву, доти потрібно робити цю війну якомога більш болючою для неї. 

Ця війна жахлива для України, але вона дуже дорого коштує й Росії. За деякими підрахунками США, за три тижні боїв Москва втратила 5 тисяч солдатів. А це більше, ніж загинуло американських солдатів за три роки боїв в Іраку, і більш ніж вдвічі більше від американських втрат за 20 років війни в Афганістані. Російські втрати тільки почалися. 

«Ми зараз в переломному моменті, коли кожна зі сторін бачить певну перевагу в домовленостях про мир. Парадоксально, це саме той час, коли США потрібно подвоїти свою підтримку України, поки остання гармата російських загарбників не замовкне», - наголошує автор.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі