WP: Логіка допомоги США для України у війні проти Росії вимагає перегляду

Поділитися
WP: Логіка допомоги США для України у війні проти Росії вимагає перегляду © Головнокомандувач ЗСУ/t.me
Вашингтон поводиться так, ніби Москва має сильнішу армію і більшу економіку, ніж Америка.

Російська війна проти України перейшла в третю фазу. Перша почалася 24 лютого з безладної спроби Москви окупувати Київ. Вона закінчилася провалом завдяки жахливій російській логістиці (пам’ятаєте 65-кілометровий конвой російської техніки?) і навичкам українських захисників, які змогли ефективно використати ракети Stinger і Javelin, присланими з Заходу.

Друга фаза почалася в середині квітня, коли диктатор Владімір Путін зосередив увагу своїх військ на Луганській області. Цій фазі були притаманні невпинні російські артилерійські обстріли. Тож на початку липня українським військам довелося покинути регіон. В третій фазі захисники України тримають сильні оборонні позиції в Донецькій області і ефективно застосовують далекобійні системи HIMARS, які надіслав Захід, - пише в статті для Washington Post військовий історик і письменник Макс Бут. Він зауважує, що HIMARS сильно змінили характер війни, дозволивши українцям знищити більше 100 цінних цілей, серед яких російські склади боєприпасів і командні центри.

«Якщо Україна здатна так ефективно вести бій лише з 12 установками HIMARS, уявіть, на що вона буде здатна, якщо такої зброї буде на десяток більше і вона буде озброєна ракетами ATACMS. Ці ракети дозволять в чотири рази збільшити радіус дії», - пише Бут, додаючи, що HIMARS потрібно також посилити поставками західних танків і винищувачів.

Якщо Захід забезпечить всю цю зброю, Україна зможе наростити контрнаступ і відвоювати свої території на півдні і сході, покінчивши з війною. Адміністрація Джо Байдена дуже повільно передає все більше HIMARS і вперше задумалася про можливість забезпечення України західними літаками (це при тому, що Вашингтон поховав польську ініціативу ще в березні відправити винищувачі MiГ-29). Але ракети ATACMS досі не на порядку денному. Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван минулого тижня пояснив, що адміністрація не хоче «ставати на стежку, яка веде до Третьої світової війни». Україні навіть не можна застосувати HIMARS, щоб покінчити з російськими обстрілами Харкова. Тому що Росія веде вогонь зі своєї території.

Бут наголошує, що ці стратегічні розрахунки не мають сенсу. Чи справді Салліван вірить, що Путін влаштує Третю світову війну, якщо США передадуть Україні ракети з радіусом дії до 300 кілометрів, але російський диктатор не зробить цього, якщо українська армія буде отримувати ракети, які знищують цілі на відстані 70 кілометрів? І якщо поставки HIMARS, NASAMS, гаубиць калібром 155-міліметрів, безпілотників Phoenix Ghost, ракет Javelin і Stinger нікого не провокують, чому провокативними вважають потенційні поставки танків і винищувачів?

Автор погоджується, що президент Байден вчинив цілком правильно, що не відправив армію США на війну проти Росії. Але все інше цілком допустиме: від поставок ATACMS до літаків F-16 і танків Abrams.

«Радянський Союз не вагався, коли забезпечував КНДР і Північний В’єтнам винищувачами, щоб збивати американські літаки. Радянські пілоти навіть літали від імені Північної Кореї. Чому б нам не відплатити тією ж монетою?» - пропонує Бут.

Ще на початку війни з’явився страх, що Путін діє нераціонально і тому може застосувати ядерну зброю. Але якщо п’ять останніх місяців і навчили чомусь, то це тому, що «різник з Бучі» хоч і злий, але точно не ірраціональний самогубець. Путін відкликав свої війська від Києва, коли зрозумів, що вони зазнають поразки. Після цього він вдався до безжалісного застосування великої кількості артилерії в Луганській області. Путін проігнорував усі розмови про українські удари по військових цілях на території Росії. Він не атакував Польщу, яка стала головним вузлом для постачання зброї Україні. Він ніяк не відреагував на вступ Фінляндії і Швеції в НАТО. Хоча це означає, що ще більше військ альянсу будуть стояти біля російських кордонів.

В цьому суть історії Путіна. Він класичний хуліган, який обирає слабких жертв (Грузію, Україну, повстанців у Сирії), уникаючи сутички з сильними суперниками (США, НАТО). Путін досить розсудливий, щоб розуміти, що якщо його армія зіштовхнулася з такими труднощами в Україні, у неї не буде жодних шансів у війні з НАТО. США і Росія рівні у ядерній силі. Але у звичайному озброєнні американська армія набагато потужніша. 

«Позиція Байдена значно сильніша, ніж Путіна. Але американський президент поводиться так, ніби саме він слабший. Досить дозволяти Путіну стримувати нас і не дозволяти робити все, що в наших силах, для допомоги Україні. Путін повинен боятися нас більше, ніж ми його», - наголошує Бут.

Війна вже дорого коштувала Росії: вона втратила близько 1000 танків і приблизно 60 тисяч солдатів вбитими і пораненими. Якщо Україна отримає набагато більше HIMARS, а також ATACMS, танки і винищувачі, від російської армії нічого не залишиться. Четверта фаза війни може бути вирішальною. Але лише за умови, що США нарешті почнуть допомагати Україні перемогти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі