Втручання Ердогана ще більше загострює протистояння Вірменії та Азербайджану — The Washington Post

Поділитися
Втручання Ердогана ще більше загострює протистояння Вірменії та Азербайджану — The Washington Post © YES © 2012. Фотографы: Сергей Ильин, Александр Индычий
Цілком ймовірно, що може знадобитися рішучий підхід, щоб «стримати» амбіції турецького лідера.

Протистояння між Вірменією та Азербайджаном починає загострюватися, що може призвести до ширшого регіонального конфлікту. Бої за Нагірний Карабах знову розгорілися, і «вибуховий потенціал» конфлікту може спричинити занадто потужне протистояння, яке ризикує навіть порушити енергетичні поставки Європи, пише The Washington Post.

Сторони конфлікту звинувачують одна одну в початку бойових дій.   

Але очевидно, що лідер Азербайджану Ільхам Алієв розпочав наступ, щоб повернути території, втрачені його країною в 1990-х роках, а президент Туреччини Реджеп Ердоган своєю чергою підтримує його.

Така стратегія Туреччини є досить необдуманим кроком, однак, ця ситуація відображає й те, що США втрачають вплив на світовій арені, а амбіції Ердогана навпаки, стають ще більш масштабними.

Колись Туреччина була надійним союзником НАТО і слідувала стратегічним пріоритетам Заходу. Але протягом останніх кількох років Ердоган дедалі частіше намагався перетворити Туреччину на власну геополітичну державу, що поставило демократію в країні під загрозу.

Протягом останніх кількох місяців Анкара постачала матеріальні засоби та винищувачі для однієї зі сторін громадянської війни в Лівії, до того ж, зараз загострився конфлікт між Грецією та Туреччиною у Середземномор’ї.

Зараз Ердоган пропонує повну підтримку азербайджанцям, вимагаючи від Вірменії припинити боротьбу за Нагірний Карабах.

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян також повідомив, що турецький винищувач F-16 збив вірменський військовий літак. Заперечення Туреччини здаються непереконливими.

Підтримка Ердоганом Азербайджану може спровокувати ще й конфлікт Росії та Туреччини, адже Росія має військову базу у Вірменії та зобов’язана захищати країну від потенційних загроз.

Наразі Ердоган та Алієв ігнорували заклики до припинення вогню з боку Росії, Франції та США. Ці три країни роками «контролювали» вірменсько-азербайджанські мирні переговори.

Поки незрозуміло, наскільки далеко піде Росія, щоб зупинити «турецько-азербайджанський наступ. Але в інтересах США зупинити бойові дії та відновити мирні переговори між Вірменією та Азербайджаном. Цілком ймовірно, що може знадобитися рішучий підхід, щоб «стримати» амбіції Алієва та Ердогана, резюмує The Washington Post.

Баку почав наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі