Всі ядерні реактори на території США можуть стати об'єктами терористичних атак. Такі результати дослідження, проведеного учасниками проекту за запобігання ядерної загрози з Техаського університету Остіна за замовленням Пентагону.
Як попередили експерти, сучасна система безпеки не здатна захистити цивільні атомні станції від авіаційних і ракетних атак, а також від нападів зловмисників, озброєних гранатометами і снайперськими гвинтівками.
"В країні 104 промислових ядерних реактора і ще три дослідних. Жоден з них не захищений від терористичної атаки, подібної тій, що сталася 11 вересня", - заявив професор Алан Куперман, один з авторів звіту.
За його словами, на атомних станціях також можливе розкрадання радіоактивних матеріалів для виготовлення зброї. А стовідсоткового захисту від нападів, здатних привести до поломок реактора і катастрофи, подібної аварії на Фукусімі, немає.
Куперман також нагадав про те, що комісія з розслідування терактів 11 вересня виявила плани "Аль-Каїди" атакувати один з ядерних об'єктів.
У звіті перераховані 11 найбільш вразливих реакторів, у тому числі реактор міста Гейтерсберга в штаті Меріленд, розташований в 40 км від Білого дому.
Фахівці відзначають, що якихось особливих проектів безпеки, розроблених для кожного з об'єктів, не існує. Передбачаються лише загальні правила, які варто застосовувати для захисту того або іншого типу реакторів.
Сьогодні різні організації, так чи інакше відповідальні за ядерну безпеку у США - Комісія з регулювання цивільних реакторів, Департамент енергетики і Міністерство оборони - мають свої власні стандарти і критерії оцінки загроз. За словами Купермана, ці стандарти необхідно уніфікувати. !zn
Читайте також:
База ядерних ракет США "провалилася" в ході перевірки безпеки
Барак Обама має намір скоротити ядерний арсенал США на третину
"Аль-Каїда" розробила одяг-вибухівку, щоб обійти охорону в аеропортах
найнебезпечніший терорист-американець дав інтерв'ю через Twitter: "Шляху назад немає"