Два високопоставлених американських чиновники й один ізраїльський чиновник повідомили, що за кілька днів до початку повітряних ударів Ізраїля по "Хезболлі" американські чиновники попередили ізраїльський уряд, що така стратегія, швидше за все, прискорить наближення регіону до війни. США заявили Ізраїлю, що дипломатичне врегулювання з "Хезболлою" все ще можливе, але військова кампанія може зруйнувати ці зусилля.
Ізраїль все одно пішов далі. Ізраїльські чиновники не відкидали прагнення Вашингтона до дипломатичної угоди, але вони не погоджувалися з тим, як її досягти, зазначає Ерін Банко, репортер з питань національної безпеки у Politico.
"Вперше майже за рік США й Ізраїль так різко розійшлися в поглядах на те, як поводитися з "Хезболлою". І це піднімає питання про те, чи є план адміністрації щодо дипломатичної угоди про припинення конфлікту на північному кордоні Ізраїля досяжним у короткостроковій перспективі", — пише Банко.
США місяцями закликали Ізраїль уникати нарощування військової кампанії в Лівані, побоюючись, що це лише розпалить напруженість у регіоні й потенційно може призвести до війни. Вашингтон передавав це послання різними дипломатичними каналами протягом літа — у телефонних розмовах і під час зустрічей як у Вашингтоні, так і в Ізраїлі.
"Хоча деякі чиновники в Білому домі в цілому підтримують військові удари Ізраїля проти "Хезболли", інші в Пентагоні й розвідувальному співтоваристві не впевнені в тому, що його стратегія спрацює — що "Хезболла" піде на дипломатичну взаємодію", — додає репортер.
Нагадаємо, що минулого тижня Ізраїль заявив, що розширює свої стратегічні цілі у війні в Газі, щоб забезпечити повернення 60 тисяч евакуйованих жителів північного Ізраїля до своїх домівок, які регулярно стають мішенню для "Хезболли". Зрештою він здійснив серію безпрецедентних нападів на угрупування, включаючи дистанційний підрив пейджерів та іншої техніки.
Крім того, протягом останніх двох днів Ізраїль посилив свою повітряну кампанію, завдаючи ударів по об'єктах на півдні Лівану. Ліванські офіційні особи стверджують, що в результаті загинуло до 600 осіб — найбільша кількість жертв з часів 34-денної війни з "Хезболлою" у 2006 році.