Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я в ході екстреної наради в середу, 22 січня, вирішили продовжити вивчення інформації про новий коронавірус з Китаю, щоб визначити ступінь його небезпеки. Засідання буде продовжено в четвер.
Голова ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус пояснив, що рішення щодо надзвичайної ситуації в сфері міжнародного громадського здоров'я ще не прийнято, так як Організація дуже серйозно до цього ставиться.
"Я вирішив звернутися до Комітету експертів ВООЗ із проханням зустрітися ще раз завтра, щоб обговорити ситуацію", - заявив очільник ВООЗ.
Він також повідомив, що група епідеміологів Організації зараз працює в Китаї в координації з владою і місцевими експертами, щоб досліджувати спалах вірусної пневмонії, викликаної 2019-nCoV.
Всесвітня організація охорони здоров'я визначила новий вірус з Китаю 2019-nCoV. Вперше він був діагностований у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.
У Китаї вже зафіксовано понад 5000 випадкыв захворювання вірусною пневмонією, викликаною 2019-nCoV, 17 осіб померли. Британські епідеміологи вважають, що число заражених може значно перевищувати офіційні дані і сягати 4000 осіб.
Про поодинокі випадки захворювання також повідомляла влада Японії, Південної Кореї, Таїланду, Тайваню і США.
В американських аеропортах застосовуються тепловізори для виявлення пасажирів з підвищеною температурою. Пасажирів з міста Ухань перенаправляють до аеропортів Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Сан-Франциско, Атланти і Чикаго, де проводиться скринінг на предмет зараження вірусом.
Всесвітня організація охорони здоров'я скликала екстрене засідання комітету експертів. Вони мають визначити, чи є новий коронавірус підставою для оголошення міжнародної надзвичайно ситуації
Тим часом, влада КНР ввели жорсткий карантин у місті Ухань, , що стало епіцентром спалаху захворювання.
Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про новий коронавірус з Китаю: симптоми, джерела, профілактика".